Boss rozszerza serię Katana o trzy nowe modele

Boss rozszerza serię Katana o trzy nowe modele

17 stycznia 2023, 10:00
Producent: Boss

Niezwykle popularna i ceniona seria wzmacniaczy Katana od firmy Boss doczekała się rozszerzenia o kolejne trzy pozycje. Katana-50 MkII EX, Katana Artist MK II Head oraz kolumna Katana 2×12 Waza oferują ciekawe dodatki, które z całą pewnością zainteresują wielu muzyków.

 

[img:1]

 

Boss Katana 50 MkI EX ma do zaoferowania 50 wattów mocy oraz możliwość współpracy z footswichami GA-FC oraz GA-FC EX. Pozwala to na stosowanie udogodnień, polepszających funkcjonalność urządzenia takich jak zapisywanie pamięci brzmieniowych, czy bezpośredni dostęp do niektórych parametrów efektów. Ponadto, możliwa jest wysyłka zmiksowanego sygnału do FOH lub przodów za pomocą wyjścia line out.

 

[img:2]

 

Do tej pory Katana Artist MK II występował jedynie w wersji combo. Wersja head posiada identyczne możliwości, tzn. dostęp do pięciu wzmacniaczy, pięciu wariacji, pięciu efektów, których można użyć symultanicznie oraz dostępu do Boss Tone Studio. Sygnał można wysyłać przez trzy dostępne wyjścia: 2x16 ohm oraz 1x8 ohm.

 

[img:4]

 

Z kolei kolumna głośnikowa Katana Cabinet 212 Waza jest konstrukcją opartą na dwóch 12-calowych głośnikach Custom Waza 12". Jeśli chodzi o charakterystykę brzmieniową, najbliżej jest temu modelowi do „British Stack Speaker” z lat 60-tych, czyli brytyjska klasyka. Katana Cabinet może funkcjonować jako konstrukcja zamknięta lub otwarta.  

 

[img:3]
 
więcej: www.boss.info
Kolumny gitarowe Głowy gitarowe Wzmacniacze

Gitara

Gibson i Slash serwują nam gitarowy old school
Więcej wiadomości