Solid State Logic Blitzer - Kompresja niejedno ma imię

Solid State Logic Blitzer - Kompresja niejedno ma imię

17 stycznia 2023, 09:00
Producent: Solid State Logic

Pisaliśmy niedawno o dwóch interfejsach audio spod szyldu Solid State Logic, SSL 2 i 2+, wspominając również o pakiecie wtyczek SSL Complete, dostępnym w ramach subskrypcji dla nabywców tychże interfejsów. Znów nadarza się okazja, by nawiązać do tego tematu, albowiem paczka wzbogaciła się ostatnio o nową pozycję, SSL Blitzer.

Blitzer to, mówiąc obrazowo, taki swoisty kompresor-kameleon. Powstał jako emulacja klasycznych rozwiązań, takich jak FET-owy 1176, lampowy LA2A, Fairchild i inne. Oznacza to, że jest w stanie nadać przetwarzanym sygnałom i ścieżkom praktycznie dowolny posmak, od subtelnej kompresji, poprzez głęboką i nasyconą harmonicznymi, aż po twarde, bezwzględne ograniczanie.

 

 

Blitzer oferuje dziesięć predefiniowanych charakterystyk kompresji z dziesięcioma różnymi wartościami współczynnika. Idealnie nadaje się nie tylko do pracy na pojedynczych śladach, ale i na całych grupach, a nawet jako procesor masteringowy.

Pokładowy filtr górnoprzepustowy dba o to, by niskie częstotliwości nie powodowały pojawienia się efektu pompowania, co z pewnością przyda się w przypadku nagrań instrumentów i zestawów perkusyjnych. Funkcja DRIVE pozwala nasycić sygnał częstotliwościami harmonicznymi, a wybierając współczynnik kompresji 1:1 można w charakterystyczny sposób go ocieplić, nie wpływając jednak na dynamikę. Procesor umożliwia także dokonanie kompresji równoległej, a regulacji proporcji dokonuje się przy użyciu pokrętła MIX. Z kolei dzwonowy, parametryczny filtr sidechain umożliwia usunięcie wyższych, drażniących uszy częstotliwości.

 

[img:1]

 

Przyciski A i B przydadzą się, gdy użytkownik chciałby porównać brzmienie przy zastosowaniu dwóch różnych ustawień procesora, zaś przycisk BLITZ! włącza tryb „all buttons in”, z którego zasłynął kompresor 1176. We wtyczce zaszyty jest system pomocy – kliknięcie ikony pytajnika i ustawienie wskaźnika myszy nad interesującym nas elementem interfejsu powoduje wyświetlenie stosownych informacji.

Blitzer jest dostępny wyłącznie w ramach subskrypcji SSL Complete — pakietu wtyczek SSL o łącznej wartości niemal 5.000 dolarów — już od 14,99 USD miesięcznie. Udostępniona została też jego 14-dniowa bezpłatna wersja próbna.

 

Próbki audio SSL Blitzer - Gitara, wokal i perkusja

 
Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Studio

Syntezator w mrocznej oprawie, czyli PolyBrute Noir od Arturia
Więcej wiadomości