Oświetlenie choinki - Jak to się robi w Cameo?

Oświetlenie choinki - Jak to się robi w Cameo?

19 stycznia 2023, 09:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Okres świąt Bożego Narodzenia już za nami, choinki poznikały z większości domów, ale warto cofnąć się do czasu, kiedy jeszcze cieszyły nasze oczy. Tradycyjnie drzewka stawiane są także przez władze miejskie, a nawet gminne. Tak też postąpili włodarze położonej na wschód od Berlina gminy Grünheide. Za przygotowanie świątecznej iluminacji odpowiedzialna była firma Lautwerfer Veranstaltungstechnik.

 

[img:1]

 

Na rynku Grünheide ustawione zostało ośmiometrowej wysokości drzewko, a wokół niego pierścień stworzony z 36 ruchomych głowic Cameo OTOS H5 Beam-Spot-Wash Hybrid. OTOS H5 jest konstrukcją hybrydową do zastosowań zewnętrznych, co potwierdza certyfikat IP65. Wytwarzany przezeń strumień świetlny ma moc 16.000 lumenów. Układ optyczny z przednią soczewką o średnicy 135 mm oferuje regulację szerokości wiązki świetlnej w szerokim zakresie – od 2 stopni, gdy urządzenie pracuje w trybie spot, po 42 stopnie, kiedy użyte jest jako lampa typu wash.

Na wyposażeniu znajduje się system płynnego mieszania kolorów, 15 filtrów dichroicznych, obrotowa tarcza z 8 wymiennymi gobosami, a także statyczna tarcza gobo, dwa pryzmaty i filtr frost. Pracą OTOS-a można sterować z użyciem protokołów DMX i RDM.

 

[img:2]

 

Otoczenie drzewka oświetlone zostały za pomocą 16 zasilanych z akumulatorów naświetlaczy ZENIT B200, również marki Cameo. Za wytwarzanie światła o szerokości od 21 do 40 stopni odpowiada zestaw 21 czipów LED o mocy 15 watów każdy. Łącznie zapewniają wytworzenie wiązki o jasności do 6.600 lumenów. Zastosowanie dedykowanych filtrów pozwala na zwiększenie szerokości wiązki nawet do 100 stopni, a także na uzyskanie eliptycznego kształtu 60 x 10. Lampami sterować można bezprzewodowo, a to dzięki wbudowanemu transceiverowi DMX, pracującemu w paśmie 2.4 GHz. ZENIT B200, podobnie jak opisany wyżej OTOS H5, jest konstrukcją o szczelności potwierdzonej certyfikatem IP65.

Ciekawostką dodatkową może być fakt, iż to właśnie w gminie Grünheide budowana jest pierwsza w Europie fabryka elektrycznych samochodów marki Tesla.

 

[img:3]

 
Reflektory beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Portman EVO Collection - Uwielbiany design i duża moc LED
Więcej wiadomości