Systemy Outline STADIA nagłośniły halę MVM Dome w Budapeszcie

Systemy Outline STADIA nagłośniły halę MVM Dome w Budapeszcie

20 stycznia 2023, 10:00
Producent: Outline

MVM Dome to jeden z największych obiektów wielofunkcyjnych w Europie i największa w Europie arena, na której rozgrywane są mecze piłki ręcznej. Obiekt mieści ponad 20 000 miejsc, a zaprojektowany został przez słynnego węgierskiego architekta György Skardelli, zbudowany przez Market PLC i przekazany do użytkowania pod koniec 2021 roku - w sam raz na organizację Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2022 roku.

Jak podano na oficjalnej stronie internetowej areny, obiekt może pochwalić się innowacyjnymi przestrzeniami i wszechstronnością w aranżacji układu, a także unikalną architekturą. Największa i najnowocześniejsza wielofunkcyjna hala na Węgrzech jest odpowiednia do organizowania dużych koncertów, pokazów, rozrywek rodzinnych, imprez firmowych i wystaw, dzięki specjalnym rozwiązaniom przeznaczonym do zarządzania budynkiem, najnowocześniejszemu nagłośnieniu, oświetleniu i technologii wizualnej. 

 

[img:3]

 

Wykonawca systemu dźwiękowego, ZAJ Systemhouse Ltd z Budapesztu, musiał zapewnić wyjątkowo wysoką zrozumiałość, 106 dB SPL i równomierne pokrycie w całym obiekcie, zarówno na trybunach, jak i na boisku. Zestaw nagłośnienia hali składa się łącznie z 48 urządzeń Outline Stadia (dwanaście „100-10”, dwadzieścia sześć „100-20” i dziesięć „100-30”), 16 subwooferów STSUB 215 i potężnych wzmacniaczy GTA (Grand Touring Amplifier).

 

[img:1]

 

Zaproponowaliśmy system Stadia jako jeden z oferujących najwyższą jakość wśród systemów nagłośnieniowych zaprojektowanych specjalnie dla dźwięku stadionowego, a zatem najbardziej odpowiedni dla tego projektu, a reputacja firmy była wystarczająca, aby zapewnić jego akceptację. 

Tamás Fazekas - Dyrektor generalny i założyciel ZAJ

 

[img:2]

 

Od sporządzenia pierwszego projektu do ostatecznej wersji minęły dwa lata - w tym okresie wymagania klienta ewoluowały i rozszerzały się, czego efektem jest jeden z najbardziej wszechstronnych obiektów wielofunkcyjnych, a także jeden z najnowocześniejszych. 

 

[img:4]

 

Jednak dzięki elastyczności i wydajności systemu Stadia (chociaż każde urządzenie na pierwszy rzut oka wydaje się być źródłem punktowym, w rzeczywistości jest to układ łączący cztery słynne, sprawdzone "w boju" moduły Mantas Outline w jednym urządzeniu z opatentowanymi przez Outline falowodami D.P.R.W.G.), pomimo zmiany formatu instalacji, udało się spełnić oczekiwania w zakresie wydajności systemu z nawiązką. Osiągnięto to również dzięki bardzo dużemu zasięgowi i wyjątkowej kontroli kierunkowości Stadii. Fazekas dodaje:

 

System został bardzo dobrze przyjęty i działa rewelacyjnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani jakością dźwięku i zmierzonymi parametrami, które są naprawdę doskonałe, a ten projekt po raz kolejny utwierdził nas w przekonaniu o wyższości produktów Outline'a.

Tamás Fazekas - Dyrektor generalny i założyciel ZAJ

 

więcej: outline.it
Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki na świecie Ciekawe instalacje

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Outline rozwiń listę sklepów

Pro Audio

FBT X-LITE 112A - uniwersalne narzędzie nagłośnieniowe
Więcej wiadomości