MIDEM'23: CODA Audio ogłasza współpracę z Jean-Michel Jarrem

MIDEM'23: CODA Audio ogłasza współpracę z Jean-Michel Jarrem

24 stycznia 2023, 10:00
Producent: Coda Audio
Dystrybucja: TOMMEX

CODA Audio ogłosiła partnerską współpracę ze znanym francuskim muzykiem i kompozytorem muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarrem, debiutując serią pokazów immersyjnych na reaktywowanych targach muzycznych MIDEM w Cannes.

Nowy gospodarz MIDƐM+ 23, miasto Cannes, chciało ożywić markę MIDEM po pandemii, oferując jakościowy program prelekcji i spotkań oraz najlepszą i najbardziej innowacyjną muzykę na żywo.

 

[img:1]

 

Aby odzwierciedlić sposób, w jaki przemysł nagrań muzycznych rozwinął się w ostatnich latach, MIDƐM+ 23 dał temu wyraz występując pod szyldem technologii i innowacji. W tym kontekście – i jako jeden ze sponsorów show – Jean-Michel Jarre we współpracy z CODA Audio zaprezentowali swój nowy album „OXYMORE” podczas całkowicie immersyjnego show w Salon des Ambassadeurs w Cannes.

Podczas show wykorzystany został system N-RAY marki CODA Audio w konfiguracji 16.1 w połączeniu z immersyjnym procesorem Space Hub i był to pierwszy większy projekt wykorzystujący najnowszą dostępną technologię CODA.

 

[img:2]

 

Rozmieszczanie dźwięków jako obiektów wokół nas w płaszczyźnie 360 stopni jest kompletnie innym sposobem komponowania, który rewolucjonizuje koncept, produkcję i dystrybucję muzyki jutra. W prawdziwym życiu nie ma stereo, nasze pole dźwiękowe to 360 stopni. Dzisiejsza technologia pozwala nam odkrywać tworzenie dźwięku przestrzennego, co otwiera przed nami, muzykami, zupełnie nowe doświadczenie w procesie twórczym.

Jean-Michel Jarre - Kompozytor

 

[img:3]

 

Jean-Michel Jarre był kimś kogo ubóstwiałem kiedy dorastałem. Podziwiałem jego innowacyjne podejście i chęć eksperymentowania. Jest prawdziwym pionierem w swojej dziedzinie i myślę, że dlatego tak dobrze do siebie pasujemy. Innowacja spotyka się z innowacją.

Naszą wizją jest możliwość przeniesienia doznań brzmienia immersyjnego ze studia do otoczenia na żywo, a następnie domu ze spójnymi wynikami. Do tej pory po prostu nie było to możliwe, ale z dumą mogę powiedzieć, że nasza technologia wszystko zmieniła. Niemożliwe stało się możliwe. Dla artystów takich jak Jean Michel, którzy stoją na czele rewolucji, jest to niezwykle ekscytujący rozwój, który po raz kolejny potwierdził jego status jako mistrza pionierskich technologii audio.

Koncerty w Cannes to dopiero początek. Więcej jeszcze przed nami, a Jean-Michel będzie z nami podczas ISE w Barcelonie, aby ujawnić kolejne wydarzenia. Podróż dopiero się rozpoczyna!

Svetly Alexandrov - Założyciel i dyrektor generalny CODA Audio

 
więcej: codaaudio.com
Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Coda Audio Coda Audio www.codaaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Pro Audio

Rok wyjątkowych innowacji według Sennheiser - Zapowiedź ISE'23
Więcej wiadomości