Rytmy i przejścia - Warsztaty ku pamięci Jerzego Łaby

Rytmy i przejścia - Warsztaty ku pamięci Jerzego Łaby

21 lutego 2023, 08:00

Już w połowie marca odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie perkusyjne we Wrocławiu, poświęcone pamięci wybitnego pedagoga i muzyka - Jerzego Łaby. Spotkanie organizowane jest wspólnie ze Stowarzyszeniem „Voice of Art” i Pawłem Ostrowskim (4Drummer.pl). 

Przez dwa dni uczestnicy będą w RYTMACH wyznaczonych przez warsztaty perkusyjne, jak i improwizacjach podczas jam session. Program wydarzenia zapewni też PRZEJŚCIA do wspomnień o Jerzym podczas spotkania "Kawa z czekoladką". Większość zdaje sobie sprawę, że kreatywnych spotkań z instrumentalistami perkusji praktycznie nie ma, więc udział w dwudniowej klinice  perkusyjnej z najlepszym polskim perkusistą Michałem Dąbrówką może być naprawdę świetną lekcją. Głównym celem warsztatów jest edukacja autorskimi technikami, a także pobudzenie kreatywności wśród adeptów sztuki gry na perkusji.

 

[img:1]

 

Oprócz samych warsztatów prowadzonych przez Michała nie zabraknie również rozmów wspominających Jerzego. Rozmowę z przyjaciółmi poprowadzi Piotr Bartyś, a wstęp na nią jest w pełni darmowy. Podobnie jak na jam session, które odbędzie się 17 marca o 19.30. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 150 złotych, a zapisy prowadzone są pod tym linkiemWarto spieszyć się z zapisem ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

 

 

Jerzy Łaba był związany z wrocławską sceną muzyczną od lat 80. Występował w takich zespołach jak Solid Body, Uniting Force i Wanted Friends. Muzyk od dawna pracował w Ośrodku Działań Twórczych "Światowid", w którym opiekował się grającymi tam młodymi zespołami. Jerzy Łaba zmarł 11 marca 2022 roku. Miał 65 lat.

 

Akustyczne

Perkusja

Perkusisto, kolejna edycja Caban Drummer Fest już wkrótce!
Więcej wiadomości