Roland wchodzi w nowe rewiry z mikserem Bridge Cast

Roland wchodzi w nowe rewiry z mikserem Bridge Cast

27 stycznia 2023, 11:00
Producent: Roland

Marka Roland kojarzy nam się przede wszystkim z syntezatorami. I nie ma w tym nic dziwnego, albowiem jest ona obecna na tym rynku od tak dawna, że gros z nas jej początków po prostu nie pamięta. Ale czasy się zmieniają, konkurencja nie śpi i rośnie w siłę, rynek jest zalany całą masą rozmaitego sprzętu, a klientela stawia nowe wyzwania.

 

 

Roland postanowił więc skorzystać z faktu, że na świecie pojawiła się całkowicie nowa kategoria produktów, a mianowicie wyposażenie gamingowe, czyli urządzenia i gadżety mniej lub bardziej ułatwiające granie w gry komputerowe – klawiatury, myszki, headsety, fotele, a nawet podkładki pod mysz! Bridge Cast to konstrukcja, dzięki której Roland próbuje wkroczyć na ten rynek, będąca profesjonalnym interfejsem audio USB-C do transmisji strumieniowej i mikserem dostosowanym do potrzeb graczy online’owych.

 

[img:1]

 

Mikser urządzenia umożliwia tworzenie niezależnych miksów zarówno dla użytkownika, jak i obserwatorów. Miksy osobiste i te przesyłane strumieniowo stanowią idealne połączenie sygnału z mikrofonu, czatu zespołowego, a także dźwięków i muzyki w grze. Miksem steruje się za pomocą czterech dedykowanych pokręteł na górnym panelu urządzenia, którym towarzyszą przyciski wyciszania. Ciekawe efekty mogą tu dać dwa obrotowe regulatory – PITCH i FORMANT - za pomocą których można zmienić nie tylko wysokość głosu, ale i jego charakter. Jeśli natomiast użytkownikowi nie odpowiada smutny, czarny kolor panelu, może spreparować własną „skórkę” korzystając z szablonu.

 

[img:2]

 

Dedykowana aplikacja Bridge Cast oferuje dostęp do rozmaitych opcji konfiguracyjnych, odnoszących się do podłączonego mikrofonu i przetwarzania dźwięku, a także umożliwia użytkownikowi przypisanie określonych funkcji sprzętowym elementom sterującym urządzenia oraz zapisywanie/przywoływanie konfiguracji dla różnych gier i odbiorców strumieniowych. Urządzenie jest wyposażone w pokładowy DSP, który zajmuje się korekcją, kompresją, tłumieniem zakłóceń i de-essingiem. Planowane jest zintegrowanie aplikacji z chmurą Roland Cloud, dzięki czemu użytkownicy zyskają nieograniczony dostęp do ogromnej kolekcji efektów dźwiękowych i podkładów muzycznych.

 

[img:3]

 

[img:5]

 

Na tylnym panelu znajduje się gniazdo XLR, do którego podłącza się mikrofon (może to być przetwornik pojemnościowy z zasilaniem fantomowym +48 V). Z kolei trzy gniazda mini-jack 3,5 mm to: wyjście słuchawkowe, umożliwiające podłączenie słuchawek lub headsetu, wyjście liniowe oraz pomocnicze AUX. Mamy tu również dwa złącza USB-C, z których jedno służy do komunikacji z komputerem lub urządzeniem mobilnym, a drugie ma za zadanie dostarczać zasilanie, jeśli urządzenie, do którego Bridge Cast został podłączony, nie ma wystarczająco pary.

Bridge Cast powinien być już dostępny w ofercie Rolanda, w cenie ok. 300 dolarów.

 

[img:4]
 
Cyfrowe Miksery
HiQnet Audio Architect 2.50.0 - Nowa wersja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości