Nowości KV2 Audio na ISE 2023 – Dwie spośród czterech

Nowości KV2 Audio na ISE 2023 – Dwie spośród czterech

2 lutego 2023, 09:00
Producent: KV2 Audio

Coroczne targi ISE w Barcelonie, których edycja 2023 rozpoczęła się 31 stycznia, są miejscem premiery nowych produktów firmy KV2 Audio. Nowości tych jest łącznie cztery, ale tu odnosimy się do dwóch. Oba należą do rodziny ESR. Obejmuje ona urządzenia konstruowane została opracowana z myślą o konkretnej niszy rynkowej, gdzie wymaga się rozwiązań uniwersalnych, zapewniających szczegółowe odwzorowanie odtwarzanego dźwięku na dużym obszarze.

Wśród typowych przykładów wyliczyć można teatry, miejsca kultu religijnego, centra kulturalne oraz sale koncertowe, czyli miejsca, w których kolumny głośnikowe pracują zwykle w orientacji pionowej.

 

[img:1]

 

A zatem, pierwszym z dwóch premierowych produktów KV2 Audio, o których tu mowa, jest zestaw głośnikowy ESR106. Podobnie jak młodsze rodzeństwo – zestawy ESR212, ESR215MkII i ESR215S - jest to system trójdrożny, pracujący z aktywnym podziałem pasma i mocy. Wykorzystuje unikalny układ złożony z ośmiu 6-calowych głośników niskotonowych, dwóch 6-calowych przetworników średniotonowych oraz pojedynczego 1-calowego przetwornika wysokotonowego, sprzężonego z tubą o szerokim kącie dyspersji.

 

[img:4]

 

ESR106 jest skonstruowany tak, aby funkcjonował jako jedno duże źródło punktowe. Rozmieszczenie głośników zostało dobrane proporcjonalnie do długości odtwarzanych przez nie fal, dzięki czemu moc wypromieniowywana w poszczególnych pasmach pozostaje spójna i zrównoważona w całym spektrum częstotliwości. ESR106 w skuteczny sposób kontroluje pokrycie w zakresie niskich i średnich częstotliwości, co pozwala na redukcję odbić w pomieszczeniach.

 

[img:2]

 

Smukła i dyskretna obudowa wyposażona jest w szereg punktów mocowania dla rozmaitych wsporników i innych akcesoriów. Jednak w odróżnieniu od młodszych braci, ESR106 może być montowany wyłącznie w orientacji pionowej.

Do napędzania zestawów ESR106 przeznaczony jest dedykowany – i, jak one, również zupełnie nowy – wzmacniacz ESR2600D. Jest to system dwukanałowy (stereofoniczny), pracujący z trójdrożnym aktywnym podziałem pasma, zamknięty w module o wysokości 4U. W razie potrzeby pozwala wyprowadzić sygnał na odrębne subwoofery, napędzane oddzielnymi wzmacniaczami. W trybie stereo ESR2600D może napędzać dwa zestawy ESR106, a proces konfiguracji przebiega przy użyciu wyświetlacza i enkodera na przednim panelu lub, zdalnie za pomocą oprogramowania KV2 Control & Diagnostics Tool.

 

[img:3]
 
Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Pro Audio

HiQnet Audio Architect 2.50.0 - Nowa wersja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości