Debiut nowego subwoofera 2100-LFC Meyer Sound

Debiut nowego subwoofera 2100-LFC Meyer Sound

8 lutego 2023, 12:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Meyer Sound odniósł w zeszłym roku ogromny sukces w branży koncertowej, debiutując swoim flagowym wielkoformatowym systemem liniowym Panther, a teraz wprowadził technologię stojącą za tym rozwiązaniem do zakresu najniższych częstotliwości dzięki nowemu niskotonowemu urządzeniu głośnikowemu 2100-LFC, który oficjalnie zadebiutował na targach ISE w Barcelonie.

Meyer Sound 2100-LFC w skrócie:

  • nowa kolumna niskotonowa z 21-calowym przetwornikiem
  • maksymalna moc ciągła 1200 watów i szczytowa 8000 watów, wzmacniacz klasy D
  • pasmo przenoszenia od 30 do 125 Hz
  • ponad 30 cm węższy i około 20 procent lżejszy niż model 1100-LFC
  • złącze do sieci Milan AVB dla cyfrowej telemetrii audio i monitoringu, jak i wejście analogowe zapewniające kompatybilność wsteczną z istniejącymi systemami
  • zarządzanie poprzez oprogramowanie Nebra
  • stopień ochrony IP55
  • więcej na temat systemu Meyer Sound Panther w portalu INFOMUSIC.PL

 

Relacja video ze stoiska Meyer Sound podczas ISE 2023

 

Potężny zapas mocy 2100-LFC przy niewielkich rozmiarach

Nowy 2100-LFC łączy wzmacniacz klasy D z nowym, pojedynczym 21-calowym przetwornikiem z czterema cewkami, aby  zapewnić mocne brzmienie w rozszerzonym paśmie przenoszenia od 30 do 125 Hz. System liniowy Panther jest znacznie mniejszy i lżejszy od wielu innych systemów Meyera. Tym samym tropem podążyli projektanci 2100-LFC, ponieważ subbas jest o ponad 30 cm węższy i około 20 procent lżejszy niż model 1100-LFC. Meyer Sound informuje, że chociaż 2100-LFC ma uzupełniać systemy Panther, jego pasmo przenoszenia i faza są odpowiednie do parowania ze wszystkimi istniejącymi produktami Meyer Linear Array.

 

[img:1]

 

Nowy 21-calowy przetwornik w 2100-LFC ma cztery cewki drgające i jest zasilany z nowego, wbudowanego wzmacniacza klasy D o maksymalnej mocy ciągłej 1200 watów i szczytowej 8000 watów. 

 

Ponieważ mamy na pokładzie zasilanie AC, jesteśmy w stanie zaprojektować systemy chłodzenia nie tylko dla wzmacniacza, ale także dla zespołu magnes-cewka. Tak więc wyjście 2100-LFC zachowuje liniową odpowiedź bez względu na to, jak mocno go napędzasz.

Andy Davies - Menedżer produktu w Meyer Sound

 

[img:2]

 

Podobnie jak 1100-LFC, 2100-LFC ma symetryczny hardware, pozwalający użytkownikom mieszać orientację przednią i tylną w układach kardioidalnych. Jednak węższy profil obudowy 2100-LFC ma również pomóc w stworzeniu bardziej wydajnego transportu, pozwalającego na umieszczenie trzech sztapli po trzy elementy na szerokości standardowej naczepy w USA lub Europie. 

 

Milan AVB na pokładzie + oprogramowanie Nebra 

2100-LFC zawiera również ten sam standardowy moduł podwójnych wejść, co Panther, oferując zarówno złącze do sieci Milan AVB dla cyfrowej telemetrii audio i monitoringu, jak i wejście analogowe zapewniające kompatybilność wsteczną z istniejącymi systemami. Monitorowanie systemu i połączenia są obsługiwane przez pakiet oprogramowania Nebra firmy Meyer Sound. Wszystkie połączenia w module — sieć, zasilanie prądem przemiennym i wejście analogowe XLR — są realizowane przez złącza Neutrik TOP (True Outdoor Protection) o stopniu ochrony IP55, dzięki czemu ochrona przed warunkami atmosferycznymi jest standardową funkcją.

 

[img:4]

[img:3]

 

Zespół Meyer Sound odpowiedzialny za projekt, specyfikację i testowanie 2100-LFC był kierowany przez dyrektor techniczną ds. akustyki i mechaniki, Katharine Murphy Khulusi. Zamówienia na 2100-LFC są już przyjmowane, a pierwsze dostawy spodziewane są w drugim kwartale tego roku.

 

[img:5]
 
Kolumny i głośniki Subwoofery aktywne

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości