Portacapture X6 - Nowy rejestrator audio Tascama z mnóstwem ciekawych funkcji

Portacapture X6 - Nowy rejestrator audio Tascama z mnóstwem ciekawych funkcji

23 lutego 2023, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Tascam
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Japońska marka Tascam zbudowała swoją potęgę rynkową w dużej mierze w oparciu o przemyślane, najwyższej jakości rejestratory przenośne, choć oczywiście nie tylko. Portacapture X6 to nowy model takiego rejestratora, który obejrzeć można było na stoisku Tascama podczas targów ISE 2023 w Barcelonie.

 

 

Mamy tu do czynienia z urządzeniem oferującym maksymalnie wyśrubowane parametry zapisu PCM – sygnał próbkowany jest z maksymalną częstotliwością 96 kHz, w 32-bitowym formacie zmiennoprzecinkowym, a zapisywany w plikach WAV lub MP3 – co przekłada się na szeroki zakres dynamiki, a tym samym w pełni profesjonalną jakość zarejestrowanego materiału audio.

 

[img:1]

 

Zapis może być dokonywany na sześciu ścieżkach – cztery ślady plusk miks stereo – na karcie microSD, microSDHC lub microSDXC (o pojemności do 512 GB).

Rejestrator Portacapture X6 wyposażony jest w dwie obracane kapsuły, które można ustawić w konfiguracji X/Y lub A/B. Nie ma jednak przeciwwskazań ku temu, by podczas pracy użyć mikrofonów zewnętrznych. Mogą to być przetworniki zarówno dynamiczne, jak i pojemnościowe – z zasilaniem fantomowym 24/48 V - a do ich podłączenia służy para gniazd XLR. Sygnał z mikrofonów trafia do przedwzmacniaczy HDDA, z których marka Tascam słynie. Oprócz tego na pokładzie znajduje się stereofoniczne wejście liniowe.

 

[img:2]

 

Do sterowania pracą urządzenia służą standardowe przyciski oraz enkoder, zaś wszelkich ustawień parametrów dokonuje się za pomocą bardzo czytelnego, kolorowego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 2,4 cala. W systemie operacyjnym rejestratora zaszyto gotowe presety, których można użyć odpowiednio do rodzaju rejestrowanego materiału – konfigurują one urządzenie pod kątem zapisu mowy, muzyki, nagrań terenowych czy filmowych, a także podcastów itd. W tym ostatnim przypadku bardzo użyteczna jest funkcja mix-minus, zaś sam rejestrator pełni funkcję interfejsu audio USB. Co więcej, X6 może być użyty w roli mikrofonu nakamerowego.

 

[img:3]

 

Adapter Bluetooth pozwala na zdalne sterowanie rejestratorem za pomocą dedykowanej aplikacji dla smartfonów z systemem iOS bądź Android. Innym sposobem wykorzystania łącza Bluetooth jest synchronizacja zapisu dźwięku z materiałem wideo.

 

[img:7]

 

Portacapture X6 zasilać można za pomocą czterech baterii AA, NiMH lub litowych, poprzez złącze USB lub dedykowanym zasilaczem sieciowym. Rejestrator wyposażono w funkcję automatycznego przełączania na zasilanie bateryjne w przypadku zaniku prądu „w gniazdku”. Co gwarantuje ciągłość pracy. Rejestrator wraz z ogniwami waży 365 gramów, zaś jego wymiary to 75 × 174 × 37 mm.

To, siłą rzeczy, jedynie skrótowy opis możliwości X6, ale zdecydowanie warto zapoznać się z pełną jego specyfikacją.

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 
więcej: www.tascam.eu
Rejestracja mobilna FireWire Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości