AG08 - Yamaha wprowadza mikser do transmisji na żywo

AG08 - Yamaha wprowadza mikser do transmisji na żywo

17 marca 2023, 09:00

AG08 to nowy uniwersalny, wielofunkcyjny mikser do transmisji na żywo i interfejs audio firmy Yamaha. Jako flagowy model serii AG drugiej generacji, łączy w sobie wszystkie podstawowe funkcje serii AG z praktycznymi nowymi, intuicyjnymi funkcjami, tworząc potężne narzędzie do obsługi przesyłania strumieniowego.

Dysponując elastycznymi opcjami routingu I/O i USB, dodatkowymi efektami DSP, rozszerzoną funkcjonalnością i ulepszonymi obwodami wewnętrznymi, AG08 jest w stanie obsłużyć imponującą liczbę różnorakich aplikacji strumieniowych, w tym transmisję mowy, muzyki granej na żywo, muzyki odtwarzanej z nagrań, gier i ASMR, a także tworzenia treści audio offline, a wszystko to z wiodącą w swojej klasie jakością dźwięku. Pomimo tego, że jest wyposażony w wiele funkcji, AG08 jest bardzo elastyczny i prosty w użyciu. 

 
[img:2]
 

Mikser dysponuje ośmioma kanałami wejściowymi, wszystkie z przypisywanymi suwakami i przełącznikami wyciszania do natychmiastowej, praktycznej kontroli poziomów dźwięku.

Wbudowany procesor DSP oferuje szereg efektów, zapewniając zerowe opóźnienia i brak obciążenia komputera użytkownika z systemem Windows lub Macintosh. Wśród nich znajdziemy nowy efekt zmieniania głosu na kanale 1 (efekt, który może zmienić głos danej osoby w głos innej płci, robota i inne), symulator wzmacniacza gitarowego na kanale 2 (dla poprawienia brzmienia gitary lub basu). Wszystkie kanały wejściowe urządzenia dysponują kompresorem, EQ, pogłosem i opóźnieniem, które można ustawić niezależnie, co pozwala na wybranie optymalnego ustawienia dla każdego wejścia.

 

[img:12]

 

Funkcja duckera może wyciszać kanały 3/4, 5/6 i 7/8, aby mieć pewność, że dźwięk z kanałów 1 i 2 jest zawsze wyraźnie słyszalny.

 

[img:13]

 

Na wyjściu znajduje się również maximizer, który może zwiększyć poziom dźwięku miksu, a także wytłumiać sygnały szczytowe, aby zapewnić słuchaczom najlepsze wrażenia dźwiękowe.

 

[img:14]

 

Cztery przyciski presetów efektów pozwalają użytkownikom zapisywać ustawienia efektów i płynnie przełączać się między własnymi ustawieniami dla kanału 1, zapewniając wszechstronną kontrolę w czasie rzeczywistym "w locie", podczas gdy dedykowana aplikacja AG08 Controller dla systemów Windows, Macintosh i iPad OS zapewnia precyzyjną kontrolę parametrów i szczegółowe funkcje zarządzania dźwiękiem.

 

[img:15]

 

AG08 zawiera również sześć konfigurowalnych padów dźwiękowych, które pozwalają użytkownikom łatwo dodawać nagrane wcześniej efekty dźwiękowe i inne dźwięki w czasie rzeczywistym. Korzystając z aplikacji AG08 Controller, pliki dźwiękowe można przeciągać, upuszczać i przypisywać do wybranego padu, a próbki można nagrywać za pomocą wejść AG08 i przycinać do żądanej długości w aplikacji.

 

[img:11]

więcej: pl.yamaha.com
Cyfrowe Miksery Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa
HiQnet Audio Architect 2.50.0 - Nowa wersja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości