STX: Nowy gramofon DJ z mini crossfaderem od Stanton

STX: Nowy gramofon DJ z mini crossfaderem od Stanton

27 lutego 2023, 12:00
Producent: Stanton
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Marka Stanton prezentuje nową, limitowaną edycję STX przenośnego gramofonu dla DJ'ów. Wykorzystuje ona potencjał wbudowanego mini crossfadera Innofader Nano, który można personalizować dzięki pokrętłom Cut-In i Curve – a co za tym idzie, bez problemu dopasować do własnego stylu. Oba pokrętła działają niezależnie od siebie, co dodatkowo powiększa zakres możliwości tego sprzętu.

Atrakcyjny design spotyka się tu z solidnym wykonaniem gramofonu. Producent deklaruje, że wytrzyma on ponad 4 miliony obrotów. To oznacza całkiem sporo występów tak w domu, przed znajomymi, jak i na żywo w klubie.

 

[img:1]

 

Stanton STX to nie tylko wysokiej jakości dźwięk (który, swoją drogą, można odsłuchiwać z wbudowanego głośnika), ale i wygodne połączenia. Zewnętrzny sprzęt podłączysz poprzez stereofoniczne wyjścia RCA – nie ma więc problemu z używaniem gramofonu z mikserami czy głośnikami.

 

 

STX należy pochwalić za jeszcze jeden aspekt: mobilność. Wynika ona nie tylko z odpowiedniego projektowania (już od pierwszego rzutu oka widać, że mamy do czynienia z przenośnym gramofonem), jak i niewielkiej wagi (2,4 kg), lecz również wytrzymałych baterii litowo-jonowych. Stanton dorzucił je do tego modelu w zestawie, zatem nie ma potrzeby dokupywania ich osobno. Baterie naładujesz przy wykorzystaniu przewodu USB-C. Wejście USB może też służyć do zasilania. 

 
[img:2] 

Na pokładzie jest ponadto port USB-A. Po podłączeniu do niego pendrive’a, łatwo nagrasz swoje kompozycje, by następnie pracować nad nimi na komputerze. Jakby tego było mało, mamy tu także funkcjonalność Bluetooth, wykorzystywaną do połączenia urządzenia z aplikacjami smartfonowymi do beatów i looperów.

Wspomnieliśmy już o wbudowanym głośniku, ale jest też oczywiście opcja monitorowania dźwięku za pomocą słuchawek. Na Stanton STX znajdziesz wyjścia słuchawkowe 1/4" i 1/8".

 

[img:3]
 
Gramofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Stanton rozwiń listę sklepów

Studio

HiQnet Audio Architect 2.50.0 - Nowa wersja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości