Mnóstwo ciekawych rozwiązań pro audio od MIPRO [ISE 2023]

Mnóstwo ciekawych rozwiązań pro audio od MIPRO [ISE 2023]

28 lutego 2023, 09:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Mipro
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Firma MIPRO zyskała przez prawie 30 lat swojej działalności miano producenta solidnych systemów bezprzewodowych. Ale to nie jedyna gałąź produkcji MIPRO - z jej szeroką ofertą można było zaznajomić się podczas barcelońskiej wystawy ISE 2023. Poza analogowymi / cyfrowymi systemami bezprzewodowymi zaprezentowano szeroką gamę akcesoriów pro audio, a także ciekawe głośniki bateryjne dedykowane do wszelkiego rodzaju aplikacji nagłośnienia od zespołów muzycznych, eventów, wesel i spotkań konferencyjnych. 

Nowości MIPRO na ISE 2023 

 

 

Systemy bezprzewodowe

Nie mogło tam oczywiście zabraknąć jej systemów bezprzewodowych - analogowych z serii 300, 500 i 700 oraz "topowej" serii cyfrowych systemów z serii 800. Całkiem niedawno wszystkie te serie zostały wzbogacone o nowe nadajniki typu hand-held, które pozwalają na zastosowanie do nich nie tylko dedykowanych kapsuł mikrofonowych produkowanych przez MIPRO (o różnych charakterystykach i różnych typów), ale również przetworników innych producentów. Można więc skorzystać z doświadczenia MIPRO, jako producenta wysokiej jakości torów radiowych w połączeniu z klasą i jakością mikrofonów takich marek jak Shure, Neumann czy Sennheiser.

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

Systemy głośnikowe MA II

Z innych nowości MIPRO zaprezentował w Barcelonie serię przenośnych, bezprzewodowych, zasilanych bateryjnie systemów nagłośnieniowych MA II. W jej skład wchodzą trzy dwudrożne zestawy głośnikowe, oparte na podwójnych przetwornikach 5-calowych (MA-727), 6-calowych (MA-828) i 8-calowych (MA-929), uzupełnionych przez 1-calowy driver ciśnieniowy.

 

[img:5]

[img:6]

 

Wszystkie modele wyposażone są w dwa odbiorniki bezprzewodowe ISM 5 GHz, przy czym dwa większe modele można rozszerzyć o dodatkowe odbiorniki (również UHF i 2.4 GHz). Wszystkie mają też na pokładzie DSP oraz dysponują dwoma wejściami mikrofonowo-liniowymi (XLR Combo), jednym wejściem liniowym 3.5 mm TRS i jednym 6.3 mm. Po stronie wyjść znajdziemy jedno wyjście liniowe 6.3 mm oraz drugie wyjście 6.3 mm na subwoofer. Wszystkie modele mają też na pokładzie recorder/player USB/SD oraz moduł Bluetooth. Dwa większe modele mają dodatkowe wolne sloty na zainstalowanie kolejnych odbiorników lub innych urządzeń, np. odtwarzacza CD (CDM-2).

 

[img:7]

[img:9]

 

Zestawy wyposażone są w dwa wzmacniacze - jeden klasy D i jeden pracujący w klasie AB, a oferowana moc wyjściowa to - odpowiednio, od najmniejszego MA-727 zaczynając - 170 W, 290 W i 290 W mocy ciągłej. Będące na wyposażeniu litowo-jonowe akumulatory pozwalają na nieprzerwaną pracę przez 6 godzin w przypadku MA-727 (waga zestawu nie ponad 9 kg) i 9 godzin modeli MA-828 (14 kg) i MA-929 (20 kg).

Wszystkie modele mogą łączyć się ze sobą bezprzewodowo, dzięki czemu można z nich stworzyć rozbudowany system nagłośnieniowy, pozwalający nagłośnić nawet całkiem sporą powierzchnię, bez użycia ani jednego kabla. Urządzenia wyposażone są też w kółka transportowe i chowany uchwyt na górze obudowy.

 

[img:8]
 
Systemy bezprzewodowe Mikrofony Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mipro rozwiń listę sklepów

Macula.Systems - Nowoczesne podejście do follow spotów
Więcej wiadomości