Relacja z pierwszej edycji Show Makers European Forum 2023

Relacja z pierwszej edycji Show Makers European Forum 2023

6 marca 2023, 10:00

Pierwsza w tej części Europy impreza dla twórców i realizatorów widowisk – Show Makers European Forum za nami. Dwudniowy program przygotowany został na podstawie potrzeb branży rozrywkowej i obejmował wykłady, warsztaty, sesje Demo & Case Study w dniach 15-16 lutego w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Spotkania poprowadzili światowej sławy specjaliści, którzy dzielili się wiedzą i doświadczeniem. Po każdym spotkaniu, pytaniom nie było końca, co świadczy o ogromnej potrzebie tego typu szkoleń! Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wydarzenia. 

 

[img:2]
Paweł Nikliński
Wiceprezes Targów w Krakowie, organizator Show Makers European Forum
 

Cieszę się, że zaproszenie do udziału w Show Makers European Forum przyjęli topowi eksperci, na co dzień pracujący przy największych europejskich widowiskach. Umberto Bellodi, Randell Greenlee, Chris Higgs, Bill Sapsis – to goście, których w branżowym gronie przedstawiać nie trzeba. Siłą imprezy była możliwość nie tylko wysłuchania ekspertów, ale i owocny networking. Premierowa edycja spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami, które utwierdziły nas w przekonaniu o słuszności organizacji tego typy wydarzenia w Krakowie! Już dziś mogę zdradzić, że kolejna odsłona odbędzie się w 2024 roku, jednak w nieco zmienionej formule. W przyszłym roku nacisk położymy na wystawę, uzupełnioną o program szkoleniowy.

Paweł Nikliński - Wiceprezes Targów w Krakowie, organizator Show Makers European Forum

 

[img:1]

 

Przed branżą rozrywkową wiele wyzwań – bezpieczeństwo, rynek pracy, najnowsze zmiany norm europejskich w dziedzinie technologii rozrywkowych, kryzys energetyczny – to tematy, które mocno wpływają na rynek spotkań.

 

[img:3]
Umberto Bellodi
Coordinator of the Stagecraft Department Accademia Teatro alla Scala in Milan

Myślę, że tego rodzaju wydarzenia są niezwykle ważne, zwłaszcza w tym historycznym okresie, w którym musimy przeprojektować i na nowo zdefiniować sposób opowiadania o szkoleniu technicznym, zawodach technicznych oraz o rynkach pracy związanych z wydarzeniami na żywo, sztukami widowiskowymi. To jest coś, na co zasługujemy i co powinniśmy forsować i ułatwiać w jak największym stopniu, ponieważ techniczna część sztuk widowiskowych jest zawsze rodzajem szkieletu, który wszyscy powinni brać pod uwagę i uwzględniać.

Umberto Bellodi - Coordinator of the Stagecraft Department Accademia Teatro alla Scala in Milan

 

[img:5]

 

W Show Makers European Forum udział wzięli riggerzy, technicy sceniczni, dyrektorzy techniczni, architekci, inżynierowie, projektanci pokazów, scenografowie, realizatorzy nagłośnienia, oświetlenia i multimediów, specjaliści AV, producenci, kierownicy projektów, freelancerzy – bohaterowie drugiego planu, bez których jednak żaden event nie mógłby się odbyć.

 

[img:4]
Iwona Czarnata
Managing Director of VES


Cieszę się, że zostałam zaproszona na to wydarzenie, to bardzo fajna inicjatywa. Miło spotkać wiele osób z branży. Wydarzenie jest bardzo potrzebne, ponieważ zapomina się o tym, kto tak naprawdę te eventy, koncerty, duże kongresy wykonuje od kuchni. Pojawiające się tutaj pytania i problemy związane z konstrukcjami, z technikami, z bezpieczeństwem myślę, że są super przypomnieniem dla higieny naszej pracy.

Iwona Czarnata - Managing Director of VES

 

[img:8]

 

Forum było idealną przestrzenią do zdobycia wiedzy, podzielenia się doświadczeniem, dopracowania umiejętności, pozyskania praktycznych wskazówek, ale i nawiązania kontaktów. Podczas spotkań z ekspertami uczestnicy poznali m.in. metody pozwalające na przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej na wysokości, dowiedzieli się, jak projektować konstrukcje i bezpiecznie użytkować sceny zewnętrzne, zdobyli wiedzę w jaki sposób zabezpieczyć pracowników na wypadek kryzysów w branży i poznali cele „Zielonego Ładu”. Ponadto wysłuchali porad na temat planowania, projektowania, zatwierdzania i dobierania ekipy, tak aby wymagania stawiane systemom dachów scenicznych stały się realne.

 

[img:7]

 

Omówiono tematy związane z riggingiem w przestrzeniach nietradycyjnych i wrażliwych historycznie oraz zaprezentowane zostały strategie radzenia sobie z kryzysem energetycznym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część dotycząca m.in. organizacji riggingu, fizyce podwieszeń oraz wyzwań technicznych i organizacyjnych przy produkcji widowisk.

 

[img:9]
Bill Sapsis
President of Sapsis Rigging Inc

 

Myślę, że to wydarzenie jest niezwykle ważne dla branży rozrywkowej i uważam, że Show Makers European Forum wykonuje wspaniałą pracę, organizując i łącząc to w całość oraz dostarczając niezbędnych informacji dla branży rozrywkowej.

Bill Sapsis - President of Sapsis Rigging Inc

 

[img:10]

 

Siłą imprezy były m.in. spotkania w kameralnych grupach, dzięki czemu każdy miał możliwość zadania pytania, a tych z całą pewnością nie brakowało.

 

[img:6]
Chris Higgs
Rigging training manager/safety adviser at Total Solutions Group

Jestem zachwycony, że mogę być tutaj w EXPO Kraków. Jest to trzeci raz, gdy, mam nadzieję, zapewniam pomoc dla, jak sądzę, naprawdę światowej konferencji i pomagam rozwijać branżę, szczególnie z punktu widzenia riggingu w Polsce.

Chris Higgs - Rigging training manager/safety adviser at Total Solutions Group

 

Kluczem do sukcesu jest wiedza, a wiedza zdobywana od najlepszych, jest kluczem, po który warto sięgnąć. Jedno jest pewne, pierwsza edycja Show Makers European Forum przez wielu zostanie zapamiętana, jako jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń w roku.

 

[img:11]
 
więcej: smef.com.pl
Scena Konstrukcje aluminiowe
Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości