Sennheiser MobileConnect - Koniec "latania" z mikrofonem po sali w celu zadania pytania!

Sennheiser MobileConnect - Koniec "latania" z mikrofonem po sali w celu zadania pytania!

7 marca 2023, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Po "mrocznych latach COVIDu", kiedy to nastąpił niesamowity rozwój technologii do zdalnej komunikacji i transmisji strumieniowych, także video konferencji, powróciliśmy do normalności, a więc spotkań "face to face" i zgromadzeń publicznych. Dla tych aplikacji potrzebne są inne narzędzia jak choćby system MobileConnect firmy Sennhesier, pozwalający uczestnikom spotkań korzystać z rozwiązania przesyłania dźwięku via Wi-Fi bezpośrednio na ich urządzenia mobilne.

Technologia MobileConnect Sennheisera znana jest od lat, jednak doczekała się wielu usprawnień - włączając w to możliwość zadawania pytań przez uczestników np. wykładów - prost ze swojego telefonu. Nie ma zatem konieczności "latania" z mikrofonem po sali, aby zadać pytanie. Proste? 

Sennheiser MobilConnect - idealne rozwiązanie dla uczelni i audytoriów. 

 

Sennheiser MobileConnect to zaawansowany, a jednocześnie prosty w obsłudze, system przesyłania treści audio za pośrednictwem sieci Wi-Fi na mobilne urządzenia użytkowników, np. na kampusie uniwersyteckim albo muzeum. MobileConnect można również rozpatrywać pod kątem intuicyjnego systemu wspomagania słuchu, który wpisuje się w trend „Bring Your Own Device”. Nowa generacja MobileConnect składa się z trzech komponentów: osprzętu MobileConnect Station, oprogramowania MobileConnect Manager i aplikacji dla końcowych użytkowników MobileConnect App dla iOS i Android.

 

[img:1]

[img:2]

 

Nowości, jakie zostały zaprezentowane na targach ISE w ramach systemu MobileConnect dotyczyły tym razem warstwy programowej. Dostępna jest już opcja wykorzystania swojego smartfonu jako mikrofonu, co pozwala np. zadawać pytania prowadzącemu bezpośrednio z miejsca, w którym uczestnik się znajduje. Dzięki temu zadawane pytanie może słyszeć nie tylko prowadzący spotkanie i pozostali uczestnicy, ale również uczestnicy zdalni (jeśli spotkanie jest transmitowane) - bez konieczności czekania na "dotarcie" obsługi wydarzenia z mikrofonem bezprzewodowym.

Drugą nowinką jest możliwość dostosowania aplikacji MobileConnect do własnych potrzeb czy wymagań organizatora - dołączania logo organizatora czy innych specyficznych, wyróżniających dane wydarzenie obiektów.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]
 
więcej: sennheiser.pl
Systemy bezprzewodowe Mikrofony Mikrofony, pulpity mikrofonowe Systemy tłumaczeń językowych Jednostki centralne Systemy konferencyjne Źródła dźwięku Systemy interkomowe Głośniki Centrale Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Wzmacniacze i miksery instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości