"Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego, z Alcons jesteśmy znów na topie!"

"Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego, z Alcons jesteśmy znów na topie!"

10 marca 2023, 14:00
autor: Daniel Zimerman
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Alcons Audio jest przez wielu postrzegane jako system nagłośnieniowy specjalizujący się w trudnych akustycznie pomieszczeniach. Dzięki opatentowanej technologii "Pro-ribbon", Alcons oferuje coś więcej niż tylko jakość dźwięku. Trójmiejska firma GRUPA PROFIT, właściciel kilku systemów Alcons, podczas realizacji cyklicznego wydarzenia "Gdańska Gala Sportu" na terenie Amber Expo, wykorzystała duży system liniowy Alcons LR18 do nagłośnienia. Sławomir oraz Konrad Ingielewicz, którzy byli odpowiedzialni za tę realizację, opowiadają o swojej decyzji oraz szczegółach technicznych.

Nagłośnienie Alcons Audio LR18 - na Gdańskiej Gali Sportu

 

Gdańska Gala Sportu - prestiżowe miejsce

Gdańska Gala Sportu to wydarzenie cykliczne, którego w 2022 roku odbyła się już dwudziesta edycja. Podczas gali uhonorowano blisko 60 zawodników, zawodniczek oraz trenerów z różnych dyscyplin sportowych. Nagrody wręczyli prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz oraz zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu - Piotr Borawski.

Amber Expo to nie tylko hale wystawiennicze, ale także sale konferencyjne. GRUPA PROFIT od lat odpowiada za realizację Gdańskiej Gali Sportu i podczas ostatniej edycji postawiła na system LR18, który sprostał wymaganiom sali pomimo jej dość poważnych ograniczeń. Z powodu bardzo szerokiej i krótkiej widowni, kończącej się ścianą zaledwie 15-20 metrów od sceny, zdecydowano się na następującą konfigurację sprzętową:

  • 6 x Alcons LR18 na stronę
  • Dogłośnienie frontowe Alcons VR8
  • Outfil: Alcons QRP 
  • Subbasy Alcons BQ211 

 

[img:13]

Sławomir Ingielewicz
GRUPA PROFIT 

System wybraliśmy ze względu na to, że ostatnio realizujemy dużo muzyki klasycznej. Szukaliśmy nagłośnienia, które będzie w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez wykonawców. Zanim zdecydowaliśmy się na zakup LR18 posługiwaliśmy się opiniami różnych osób, jednak ostateczna decyzja została podjęta po testach nagłośnienia. Jesteśmy z Alconsem znowu trochę "do przodu", znowu o nas się mówi, jesteśmy .... chyba na topie :-) 

 

[img:14]

Sławomir Ingielewicz
GRUPA PROFIT

Chcieliśmy coś nadzwyczajnego. Brzmienie zaskakuje absolutnie wszystkich. Nie spotkałem się z osobą, która nie powiedziałaby WOW! W naszej pracy najważniejszymi atutami Alconsa jest między innymi szybkie zainstalowanie systemu, Dla mnie ten system jest Plug and Play. Dzięki dedykowanej aplikacji i gotowym presetom możemy w łatwy i szybki sposób przygotować nagłośnienie. Wiemy, że długo nie będzie czegoś nowego. Mamy także inne świetne systemy nagłośnieniowe, ale  czegoś takiego jak Alcons z tak dużym "headroomem", zapasem mocy, czystym i klarownym dźwiękiem nikt nie wymyślił. 

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

 

Nieco więcej o technologii Pro-ribbon mogliśmy dowiedzieć się podczas minionych
targów ISE w Barcelonie. Zapraszamy po więcej szczegółów.  

Wzmacniacze, końcówki mocy Systemy liniowe Subwoofery pasywne Subwoofery aktywne Pełnopasmowe pasywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości