Wavemark Wavetool - Narzędzie do monitorowania bezprzewodowego audio

Wavemark Wavetool - Narzędzie do monitorowania bezprzewodowego audio

10 marca 2023, 12:10
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Wavemark Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Monitorowanie sygnałów audio transmitowanych bezprzewodowo w sposób prosty i wygodny stanowi duże wyzwanie. Żeby wspomóc w tym inżynierów systemów bezprzewodowych fińska firma Wavemark stworzyła software'owe narzędzie o nazwie Wavetool, które znacząco ułatwia im to zadanie.

 

 

Wavetool to program na komputery Mac, który przyjmuje sygnały cyfrowe wszelakich formatów - Dante, AVB, MADI i inne, które mogą być "wykryte" przez komputer. To profesjonalne oprogramowanie do monitorowania i odsłuchiwania sygnałów audio transmitowanych przez systemy bezprzewodowe większości uznanych producentów. Dzięki Wavetool można szybko znaleźć mikrofony z problemami, słabą baterią lub brakiem sygnału. Korzystając z aplikacji Wavetool Mobile Remote można też swobodnie poruszać się po scenie czy widowni, przesyłając strumieniowo dźwięk do urządzenia z systemem iOS (iPad czy iPhone).

 

[img:1]

 

Dzięki funkcji ciągłego nagrywania jesteśmy w stanie "cofnąć się w czasie", aby sprawdzić co wydarzyło się w danym sygnale maksymalnie 5 minut wcześniej - jeśli np. usłyszymy jakiś niepokojący dźwięk, możemy temu przyjrzeć i przysłuchać się bliżej, aby stwierdzić jaka była tego przyczyna. Inny ciekawy "ficzer" to funkcja "chat", dzięki której można łatwiej niż kiedykolwiek komunikować problemy z nadajnikiem np. między sceną a FOH-em.

Wavetool pozwala monitorować i podsłuchiwać niezależnie do 128 kanałów audio z dowolnego źródła dźwięku w maksymalnie pięciu lokalizacjach (Master + 4 Clients).

 

[img:2]
[img:3]
[img:4]
[img:5]
 
więcej: wavetool.fi
Systemy bezprzewodowe

Gdzie kupić?

Wavemark Wavemark wavetool.fi

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości