Cameo oświetliło 110. Sześciodniowy Wyścig Rowerowy w Berlinie

Cameo oświetliło 110. Sześciodniowy Wyścig Rowerowy w Berlinie

10 marca 2023, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

W dniach 27-29 stycznia 2023 roku na torze Velodrom w Berlinie odbyła się 110. edycja Sześciodniowego Wyścigu 2023. Wyścig kolarski, znany również jako Six Day Race, jest jedną z największych atrakcji sportowych stolicy Niemiec. Zawodnicy wyjeżdżają na imponujący, owalny tor o długości 250 metrów.

W tym roku za oświetlenie Velodromu odpowiedzialna była firma AVM Event Veranstaltungstechnik & Service GmbH, która ma już wieloletnie doświadczenie z organizacją SixDays w Bremie, w północnych Niemczech. W Berlinie użyto ponad 300 reflektorów Cameo, dzięki czemu firma świadcząca kompleksowe usługi polegała na niezwykle imponującej konfiguracji oświetlenia.

 

[img:1]

 

Ponieważ kolarze pokonują okrążenia z maksymalną prędkością do 80 km/h, potrzebne jest przede wszystkim równie jasne i jednolite oświetlenie toru wyścigowego. AVM Event powierzyło to zadanie 116 reflektorom Cameo ZENIT W600-D LED, które dzięki możliwości ściemniania z dużą rozdzielczością i barndoorom zapewniły precyzyjne oświetlenie ograniczone wyłącznie do toru wyścigowego.

 

ZENIT W600-D zrobił dobrą robotę. Organizator mówił o najlepszej realizacji w historii! Dla nas ZENIT W600-D jest obecnie najlepszym na rynku rozwiązaniem dla imprez sportowych i targowych.

Jens Wiegandt - Właściciel AVM Event

 

[img:2]

 

Ponadto reflektory LED zapewniły mniejszy ciężar do podwieszenia i umożliwiły zespołowi wykorzystanie reflektorów jako świateł efektowych typu "blinder" w konstrukcji całego pokazu.

Oprócz ZENIT W-600-D, AVM użył 70 hybrydowych głowic Cameo OPUS H5 beam spot wash do projekcji gobosów na tor i tworzenia wiązek efektowych w całej hali. Projekt oświetlenia pokazu został uzupełniony o 24 ruchome głowice spot OPUS S5, między innymi do inscenizacji artystycznych kolarzy wewnątrz hali. Do dalszych zadań wewnątrz i na zewnątrz hali, w tym do oświetlenia postoju taksówek i busów, wykorzystano reflektory LED ZENIT W600 z RGBW. W poczekalni dla VIP-ów na Velodromie, zasilane bateryjnie modele B200 i B60 C LSD zapewniły elastyczne i dyskretne oświetlenie otoczenia.

 

[img:3]

 

AVM miał specjalne zadanie dla hybrydowych głowic ruchomych Cameo OTOS H5. Umieszczone bezpośrednio na scenie hybrydowe głowice ruchome o stopniu ochrony IP65 musiały nie tylko skutecznie zainscenizować występy aktorów, ale także wytrzymać szampańskie prysznice podczas ceremonii rozdania nagród! Dzięki odpowiedniemu stopniowi ochrony IP, zespół mógł bez problemu oczyścić OTOS H5 strumieniem wody po każdym takim "prysznicu".

W AVM ogromny zasób produktów Cameo jest stale wykorzystywany - od imprez targowych w Hanowerze i Bremie, po konferencje, koncerty i festiwale. Dla Jensa Wiegandta nie jest to powód, by spocząć na laurach:

 

Nigdy nie można mieć wystarczająco dużo ZENITów W600! Jestem też ciekaw, co stanie się z serią OTOS w przyszłości.

Jens Wiegandt - Właściciel AVM Event

 

[img:4]

 

Produkty Cameo użyte podczas Six Day 2023 w Berlinie:

 
  • 70 x ruchoma głowa Cameo OPUS H5 Beam-Spot-Wash Hybrid Moving Head
  • 24 x ruchoma głowa Cameo OPUS S5 Spot Moving Head
  • 12 x ruchoma głowa Cameo OTOS H5 IP65 Beam-Spot-Wash Hybrid Moving Head
  • 116 x Cameo ZENIT W600-D Outdoor LED Washlight (Daylight)
  • 20 x Cameo ZENIT W600 Outdoor LED Washlight (RGBW)
  • 24 x Cameo ZENIT B200 battery-powered LED outdoor wash light
  • 36 x Cameo ZENIT B60 C LSD battery-powered W-DMX IP65 PAR spotlight

 

[img:5]
 
Reflektory beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

OTOS SP6 i OTOS B5 - Cameo prezentuje nowe głowice IP65
Więcej wiadomości