Cameo podkreśla alternatywne Stunksitzungen w Kolonii

Cameo podkreśla alternatywne Stunksitzungen w Kolonii

17 marca 2023, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Kolońskie Stunksitzung w stylu kabaretowym to pierwotny ojciec "alternatywnej sesji karnawałowej" i największy format tego typu. Od 7 grudnia 2022 do 21 lutego 2023 w E-Werk odbyło się 46 Stunksitzungów, w tym transmisja telewizyjna 16 lutego na kanale WDR.

Technologia oświetleniowa dla Stunksitzungen została po raz kolejny dostarczona przez kolońskiego dostawcę usług w zakresie technologii eventowych i medialnych al-media. Wraz z projektantem oświetlenia Jojo Tillmannem zespół korzystał prawie wyłącznie z reflektorów Cameo.

 

[img:3]

 

Firma al-media od wielu lat działa jako dostawca usług technicznych dla Stunksitzungen i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie słynnych obiektów E-Werk i Palladium. W latach 2021 i 2022 właściciel al-media, André Lyrmann, zainwestował w szerokie portfolio produktów Cameo, obejmujące reflektory ZENIT W600, ruchome głowice profilowe OPUS SP-5 i ruchome głowice hybrydowe OPUS H5 oraz reflektory LED serii F. Po odwołaniu sesji kaskaderskich w sezonie 2021/22 ze względu na sytuacje pandemiczną, reflektory nareszcie zaczęły być używane we właściwy dla nich sposób.

 

[img:2]

 

Oświetlenie sceniczne

Łącznie 15 ruchomych głów OPUS SP-5 służy jako światło frontowe, tylne i projekcja gobo; EVOS W3 są używane jako oświetlenie zespołu na żywo oraz jako światła boczne i efektowe. Elferrat, umieszczony na galerii nad sceną, jest oświetlony od tyłu przez cztery kompaktowe reflektory F1 T Fresnela zidiodami LED Tungstem i dodatkowo zainscenizowany ośmioma F2 T PO (sterowanymi za pomocą pręta), które są jednocześnie przeznaczone do różnych indywidualnych pozycji i oferują jeszcze większą moc niż F1 T dzięki strumieniowi świetlnemu 12 500 lm. Jedenaście kolejnych F2 T PO służy jako ogólne światło frontowe, które w razie potrzeby zanurzy scenę w jasnym świetle. Ponadto al-media zintegrowała 20 reflektorów ROOT PAR 6 WH typu PAR (RGBAW+UV) w różnych miejscach sceny. Oświetlenie sceny uzupełniają potężne efekty świetlne z sześciu ruchomych głów AZOR B1 Beam.

 

[img:1]

 

Oświetlenie sali

Do elastycznego i nastrojowego oświetlenia sali, w tym widowni, Jojo Tillmann i al-media wykorzystali 28 reflektorów ZENIT W600. Do stałego wyposażenia E-Werk należą również liczne spoty LED Cameo Q-SPOT, które również zostały włączone do projektu oświetlenia.

 

[img:4]

 

Kontakt z Cameo i Adamem Hallem nawiązaliśmy przez JoJo Tillmanna. Od samego początku czuliśmy, że jesteśmy w najlepszych możliwych rękach. Doradztwo i pomoc są doskonałe, a reflektory działają niezawodnie. Przez cały czas trwania sesji Stunk mieliśmy tylko jedną usterkę, którą udało nam się szybko i skutecznie usunąć dzięki pomocy Cameo Support.

André Lyrmann - Właściciel al-media

 

[img:5]

 

Produkty Cameo użyte w wydarzeniach 20222/23 Stunksitzung:

 
  • 15 x Cameo OPUS SP-5 Profile Moving Head
  • 28 x Cameo EVOS W3 Wash Moving Head
  • 08 x Cameo F1 T LED Fresnel Spotlight (Tungsten)
  • 19 x Cameo F2 T PO LED Fresnel Spotlight (Tungsten, sterowany prętem)
  • 28 x Cameo ZENIT W600 LED Wash Light
  • 06 x Cameo AZOR B1 LED Beam Moving Head
  • 20 x Cameo ROOT PAR 6 WH LED PAR spotlight

 

wash beam Reflektory PAR PC, Fesnel Profilowe Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo na gali rozdania nagród M.A.M.A.
Więcej wiadomości