Alto Professional prezentuje nowe miksery z serii TrueMix

Alto Professional prezentuje nowe miksery z serii TrueMix

15 marca 2023, 08:00
Producent: Alto Professional
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Nazwa Alto Professional to w branży konkretny znaczek jakości. W 2023 marka podtrzymuje wysoką formę i po raz kolejny dostarcza muzykom i specjalistom od produkcji dźwięku niezbędne narzędzia pracy. Tym razem w postaci trzech nowych modeli kompaktowych mikserów: True Mix 500TrueMix 600 oraz True Mix 800 FX. Wszystkie urządzenia trafiły do sprzedaży 15 marca 2023 roku.

 

TrueMix 500

Alto Professional TrueMix 500 to przenośny mikser z wbudowanym stereofonicznym interfejsem audio USB, który zapewnia wszystkie najważniejsze funkcje potrzebne do nagrywania w domu, streamowania na żywo, podcastingu lub przygotowywania występów.

 

[img:1]

Do dyspozycji masz 5 wejść analogowych z układami o wysokim headroomie dla minimalizacji szumów i clippingu.
Kanał wejścia mikrofonowego oferuje wejście XLR, które świetnie nadaje się do podłączenia mikrofonu dynamicznego lub pojemnościowego z zasilaniem phantom 48 V. Posiada on zbalansowane wejście liniowe 1/4" do podłączania między innymi instrumentów. 

 

[img:2]

Dostępne są również dwa kanały wejściowe stereo, każdy z dwoma zbalansowanymi wejściami TRS 1/4" – idealne dla źródeł dźwięku o poziomie liniowym. Wszystkie kanały posiadają dwupasmowy EQ z oznaczeniem pokręteł osobnymi kolorami. Rozwiązanie to ułatwia dobranie odpowiedniego brzmienia podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia.

Podłączenie urządzenia do komputera odbywa się błyskawicznie, co jest zasługą funkcjonalności plug & play, kompatybilnej z systemami Windows i macOS. Wszystko to sprawia, że TrueMix 500 jest pożądanym towarzyszem do miksowania i nagrywania “w biegu”.

 

TrueMix 600

Alto Professional TrueMix 600 to przenośny mikser wyposażony w funkcjonalność Bluetooth i wbudowany stereofoniczny interfejs audio USB. Czyni go to perfekcyjnym wyborem do nagrywania w warunkach domowych, przygotowywania podcastów, live streamów czy występów.

 

[img:3]

 

Model ten posiada dedykowany kanał Bluetooth do łatwego streamingu z innych urządzeń. Wspomniany kanał wspiera parowanie telefonów bez występowania sprzężenia zwrotnego dzięki wykorzystaniu technologii mix-minus – funkcji, której nie obsługuje żadna inna seria mikserów audio w tej klasie.

Na TrueMix 600 znajdziesz sześć wejść analogowych wyposażonych w układy o wysokim headroomie dla zminimalizowania szumów i clippingu. Kanały wejść mikrofonowych zawierają wejścia XLR; znakomite do podłączania mikrofonów dynamicznych lub pojemnościowych z zasilaniem fantomowym 48 V. Są tu też zbalansowane wejścia liniowe 1/4" do podłączenia instrumentów i pozostałych sygnałów o poziomie liniowym, jak również dwa kanały wejściowe stereo, każdy z dwoma zbalansowanymi wejściami TRS 1/4". Wszystkie kanały oferują dwupasmowy EQ z pokrętłami odróżniającymi się kolorystycznie, co bardzo dobrze sprawdza się podczas pracy w nieco mniej komfortowych warunkach oświetleniowych.

 

[img:4]

 

Połączenie z komputerem? Błyskawiczne; to w końcu doskonale znana funkcjonalność plug & play, z której skorzystają użytkownicy systemów Windows i macOS.

Koniec końców, werdykt jest następujący: TrueMix 600 to świetny kompaktowy mikser audio dla osób, które poszukują inspiracji w więcej niż jednym miejscu i dlatego wciąż przenoszą swój sprzęt.

 

TrueMix 800 FX

Konstruując TrueMix 800 FX, celem specjalistów z Alto Professional było stworzenie przenośnego miksera audio z wbudowanymi efektami DSP, zapewniającego wszystkie funkcje pożądane przez osoby nagrywające w domu, streamujące na żywo, tworzące podcasty czy przygotowujące występy sceniczne.

 

[img:5]

Mikser ma na wyposażeniu 16 efektów, w skład których wchodzą między innymi chorus, flange czy asortyment wysokiej jakości opóźnień i pogłosów. Masz też do dyspozycji wygodne rozwiązanie w postaci kanału Bluetooth, umożliwiającego łatwe streamowanie z własnych urządzeń. Unikalną cechą serii TrueMix jest obsługa parowania telefonów w taki sposób, aby wyeliminować powstawanie sprzężenia zwrotnego, co wynika z zastosowania technologii mix-minus.

Mamy tu osiem wejść analogowych z układami o wysokim poziomie headroomu, co w konsekwencji prowadzi do minimalizacji występowania szumów i przycinania sygnału. Cztery kanały mikrofonowe oferują wejścia XLR – dobry wybór do pracy z mikrofonami dynamicznymi lub pojemnościowymi z zasilaniem phantom 48 V. Kanały te posiadają też zbalansowane wejścia liniowe 1/4" do podłączania instrumentów i pozostałych sygnałów o poziomie liniowym. Są tu także dwa kanały wejściowe stereo, każdy z dwoma zbalansowanymi wejściami TRS 1/4".

 

[img:6]

Pracę ułatwia fakt, że wszystkie kanały mają dwupasmowy EQ z pokrętłami, które opatrzono oznaczeniami w różnych kolorach. Umożliwia to szybką, intuicyjną obsługę, nawet przy słabszym oświetleniu. W zestawie znajdziesz też dodatkowe nakładki na pokrętła, dzięki którym w pełni spersonalizujesz wygląd swojego miksera. Podłączenie TrueMix 800 FX do komputera odbywa się błyskawicznie – w pakiecie jest funkcjonalność plug & play, kompatybilna z systemami Windows i macOS.

Alto Professional TrueMix 800 FX to sprzęt, na który czekali specjaliści od dźwięku ceniący sobie wszelkie zalety kompaktowych, przenośnych mikserów.

 

[img:7]

Przedstawione modele łączy nienaganna jakość, wynikająca z wieloletniego doświadczenia osób projektujących kolejne urządzenia oznaczone logotypem Alto Professional. Seria TrueMix to doskonały wybór dla wszystkich, którym kwestia audio nie jest obojętna.

 

Miksery

Gdzie kupić?

Alto Professional Alto Professional

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alto Professional rozwiń listę sklepów

Pro Audio

HiQnet Audio Architect 2.50.0 - Nowa wersja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości