Kramer VIA Connect² - Rozwiązanie na czas pracy hybrydowej

Kramer VIA Connect² - Rozwiązanie na czas pracy hybrydowej

16 marca 2023, 09:00
Producent: Kramer Electronics

Jedną z bardziej znanych firm pośród tych specjalizujących się w konstruowaniu i produkcji różnego rodzaju rozwiązań audio-wideo jest amerykańskie przedsiębiorstwo Kramer. Było ono obecne podczas tegorocznych targów ISE w Barcelonie, gdzie zaprezentowało między innymi VIA Connect², czyli platformę pozwalającą na przeprowadzanie prezentacji wideo, drogą przewodową bądź bezprzewodową.

 

[img:1]

 

Dzięki niej uczestnicy spotkań roboczych, również w ramach hybrydowego systemu pracy bądź nauczania, mogą współpracować i współdzielić się posiadanymi dokumentami i materiałami audiowizualnymi, a także je na bieżąco edytować bądź też komentować. Możliwe jest także transmitowanie treści pochodzących z zewnątrz, np. z serwisu YouTube, jak również w kierunku przeciwnym - treści wewnętrzne, pochodzące np. z kamer, mogą wędrować na zewnątrz w czasie rzeczywistym, do tegoż serwisu YT bądź podobnych, przy wykorzystaniu protokołu RTMP/RTMPS.

 

[img:3]

 

W jednym czasie swoje materiały wyświetlać może nawet czterech uczestników spotkania. Może się to odbywać z użyciem funkcji mirroringu w aplikacji VIA, przez AirPlay w iOS, Miracast w systemach Windows i Android bądź poprzez ChromeBooka. Obraz w systemie przekazywany jest metodą strumieniowania i może mieć maksymalną rozdzielczość 4K, przy odświeżaniu 60 Hz, nad czym pieczę trzyma własna aplikacja Kramera, VIA.

 

[img:4]

 

VIA Connect² jest urządzeniem superkompaktowym (jego wymiary to zaledwie 74×74mm) – co pozwala na bardzo dyskretne jego umiejscowienie - i elastycznym w instalacji. Oferuje pokładowe interfejsy Wi-Fi i LAN, a bezpieczeństwo transmisji zapewnione jest dzięki 1024-bitowemu szyfrowaniu. Zarządzanie pracą VIA Connect² odbywa się za pośrednictwem chmury.

Do dyspozycji użytkownika są dwa porty HDMI – wejściowy i wyjściowy – dwa złącza USB 3.0 i jedno 2.0, a także gniazdo RJ45 do komunikacji z siecią LAN. Porty USB mogą współpracować z urządzeniami bezprzewodowymi, takie jak kamery, mikrofony czy głośniki.

 

[img:5]

 

Kramer VIA Connect² dostępny jest już u polskich dystrybutorów, a jego cena oscyluje w okolicach 8.000 złotych.

 

Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Kramer Electronics Kramer Electronics www1.kramerav.com

Dystrybucja w Polsce:

MOSiR Katowice - Sport przy wzorowym nagłośnieniu
Więcej wiadomości