AVer VB342 Pro - Wideokonferencyjny kombajn

AVer VB342 Pro - Wideokonferencyjny kombajn

20 marca 2023, 10:00
Producent: AVer

W obliczu ograniczeń pandemicznych i wszelkiego typu lockdownów, a w konsekwencji upowszechnienia się pracy w systemie hybrydowym, duże znaczenie i popularność zyskały wszelkie urządzenia umożliwiające odbywanie spotkań i konferencji w trybie online. Jednym z produktów należących do tej grupy są tzw. wideobary, takie jak AVer VB342 Pro, przeznaczony do pracy w mniejszych i średnich pomieszczeniach. Urządzenie to jest swoistym połączeniem dwugłośnikowego soundbaru z kamerą i zestawem mikrofonów we wspólnej obudowie.

 

 

Pokładowa kamera, która przechwytuje obraz w rozdzielczości maksymalnie 4K (4.096 x 2160 pikseli) przy 30 fps, cechuje się 92-stopniowym kątem widzenia. Bazuje na przetworniku Sony 4K True WDR. Dzięki możliwości obracania się w dwóch osiach (+/- 35 stopni w poziomie i +/-15 stopni w pionie) automatycznie śledzi ruch - np. kiedy prelegent podchodzi do tablicy z wykresami - oraz liczbę uczestników spotkania, odpowiednio kadrując obraz. Użytkownik może wybierać spośród dziesięciu presetów, dyktujących sposób, w jaki osoby widoczne przez obiektyw kamery będą prezentowane na ekranie.

 

[img:1]

 

3-krotny zoom optyczny i 5-krotny cyfrowy pozwalają zogniskować obraz na wybranym fragmencie bądź osobie. VB342 Pro zawdzięcza tę umiejętność funkcji Auto Frame, działającej w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Jej uzupełnieniem jest Audio Tracking, rozwiązanie umożliwiające śledzenie kierunku, z którego odbierany jest dźwięk osoby aktualnie zabierającej głos.

Tutaj do akcji wkracza matryca złożona z dziesięciu mikrofonów, współpracujących z algorytmami kształtowania wiązki, których zasięg efektywnego działania sięga ośmiu metrów. Transmisja głosu w kierunku przeciwnym, czyli od osób „po drugiej stronie”, realizowana jest przy użyciu dwóch głośników o mocy 6 watów każdy.

 

[img:3]

 

Jak na urządzenie o takich możliwościach, VB342 Pro nie jest przesadnie opasły. Można nawet powiedzieć, że dość dyskretny. Jego szerokość to niespełna 74 centymetry, wysokość 12.5, natomiast głębokość 11.5. Masa zaś wynosi 3.1 kilograma. Wideobar firmy AVer wyposażony został w złącza HDMI, sieciowe RJ45 oraz USB.

Na bocznych ściankach umieszczone są gniazda USB – dwa 2.0 i jedno 3.0 – port HDMI, wejście na dodatkowy mikrofon, złącze RS-232, a także złącze sieciowe LAN RJ45. Źródłem prądu jest zewnętrzny zasilacz 12V.

 

[img:2]
 
Multimedia Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > AVer rozwiń listę sklepów

Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości