Program festiwalu Widedays w Szkocji

Program festiwalu Widedays w Szkocji

16 marca 2023, 14:20

Wide Days ma przyjemność ogłosić pierwszych artystów w swoim rozszerzonym programie pokazowym, który obejmuje dwie noce wschodzących szkockich talentów i kończy się M For Montreal i FOCUS Wales, które zapewniają migawki z ich festiwali.

Wydarzenie, które odbędzie się w trzech miejscach w Edynburgu w dniach 13-15 kwietnia, jest wspierane przez The National Lottery za pośrednictwem Creative Scotland's Open Project Fund, PRS Foundation i PPL, a program wieczoru otwarcia jest prowadzony we współpracy z Music Venue Trust.

Zawiera cztery akty wybrane przez zróżnicowany panel ponad 30 postaci muzycznych i medialnych, z silnym naciskiem na spektrum aktów popowych z The Big Day, Quiet Houses, Russellem Stewartem i Silvi. 

Potwierdzone na piątek, New From Scotland pokazuje organiczną duszę Becky Sikasy, elektroniczne napary Goodnight Louisa, mroczne hymny z Midnight Ambulance, klasyczny indie-rock dzięki uprzejmości SLIX i indie-folkowe teksty Lewisa McLaughlina, który wygrał Glastonbury Festiwalu Emerging Talent Competition w zeszłym roku. Noc jest również okazją do doświadczenia Echo in the Dark, w którym Hanna Tuulikki i Tommy Perman prezentują Bat Rave. Łączy w sobie nagrania 14 różnych gatunków chiroptera połączone z ludzkim wokalem i specjalnie skomponowanymi utworami tanecznymi. Więcej aktów zostanie ogłoszonych w nadchodzących tygodniach.

Ostatniej nocy Wide Days współpracuje z FOCUS Wales i M For Montreal w ramach Festival Takeover, z których każdy zaprogramuje gościnnie miejsce. Kanadyjska impreza potwierdziła już dwa występy – Laurence-Anne i Choses Sauvages – i ma gościć przyjęcie delegatów na konferencji.

W ramach zaangażowania we wspieranie występujących wykonawców, aby jak najlepiej wykorzystać wydarzenie, wszyscy artyści otrzymują uzupełniającą przepustkę konwencyjną, opłatę za występ i mogą uczestniczyć w ekskluzywnym artystycznym brunchu prowadzonym przez prezentera radiowego BBC.

W tym roku Wide Day zwiększa liczbę pokazów dla artystów w Szkocji do 16, w porównaniu z 11 w 2022 roku, gdzie w składzie znaleźli się Alex Amor, BEMZ, CHEF, Kapil Seshasayee i Katherine Aly.

Bilety na piątkowe i sobotnie programy pokazowe są dostępne w cenie 10 funtów za wczesną porę, podczas gdy ograniczona liczba biletów na oba wieczory jest dostępna za 15 funtów. Na czwartkowy pokaz dostępne są ograniczone bezpłatne bilety, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Priorytetowy dostęp do wszystkich pokazów na żywo jest zawarty w przepustce konwencyjnej Wide Days.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie - https://www.widedays.com/tickets

Dyrektor Wide Days, Michael Lambert, powiedział:
„Poszerzenie naszego programu na żywo daje nam szansę zaprezentowania jeszcze szerszego i bardziej zróżnicowanego wachlarza talentów niż kiedykolwiek wcześniej. W tej chwili ze Szkocji napływa tak wiele niesamowitej nowej muzyki, a w ostatnich latach byliśmy przytłoczeni aplikacjami. Nasz nowy format prezentacji oznacza, że możemy wspierać tak wielu wschodzących artystów, jak to tylko możliwe”.

Jamie Houston, dyrektor ds. muzyki w Creative Scotland, dodał:
„Wide Days to kluczowe wydarzenie w szkockim kalendarzu muzycznym dla przemysłu, artystów i wszystkich zainteresowanych nawiązaniem kontaktów ze szkockimi i szerszymi międzynarodowymi delegatami. Tegoroczny skład pokazów daje wgląd w talent, który Szkocja nadal produkuje”.

Dyrektor operacyjny Music Venue Trust, Beverley Whitrick, dodała także: „Music Venue Trust z dumą po raz kolejny współpracuje z Wide Days. Jest to nie tylko ważne wydarzenie w kalendarzu międzynarodowych konferencji, ale także skupia się na rozwijaniu szkockich talentów muzycznych. Występy Showcase regularnie występują w miejscach w całej Wielkiej Brytanii i poza nią. Nie możemy się doczekać!”

 

Alternatywa

Muzyka

Nocny Kochanek - trasa koncertowa
Więcej wiadomości