Profile USB - Sennheiser wchodzi w temat podcastu z nowym mikrofonem

Profile USB - Sennheiser wchodzi w temat podcastu z nowym mikrofonem

24 marca 2023, 09:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Okazuje się, że rynek produktów dla osób realizujących różnego rodzaju internetowe transmisje dźwiękowe, np. w formie podcastów, jest bardzo chłonny. Nic więc dziwnego, że i firma Sennheiser postanowiła odkroić sobie własny kawałek tego tortu. Dokonuje tego za sprawą nowego, uniwersalnego mikrofonu Profile USB.

 
[img:5]

 

Jak sama nazwa wskazuje, przetwornik sprzężony jest z pokładowym interfejsem USB, za pośrednictwem którego przesyła sygnał audio, przetworzony do postaci cyfrowej, do komputera bądź urządzenia mobilnego, z którym przyszło mu współpracować. Jako mikrofon pojemnościowy Profile wymaga zasilania, w tym przypadku napięciem 5 V, które otrzymuje tą samą drogą.

 

[img:2]

 

W kwestii wzornictwa trudno doszukiwać się jakichś ekstrawaganckich czy rewolucyjnych pomysłów. Mikrofon prezentuje się solidnie, ale nie narzucająco, i przywodzi na myśl typowe modele studyjne. Standardowo wyposażony jest w stojak biurkowy, ale producent oferuje dedykowany zestaw montażowy, Profile Streaming Set, umożliwiający umieszczenie go na wysięgniku. W skład tego opcjonalnego zestawu wchodzi też przewód USB-C o długości trzech metrów, pozwalający na przedłużenie tego, który wyprowadzony jest z mikrofonu na stałe, mającego długość 1.2 metra.

 

[img:3]

 

Kapsuła Profile USB - czyli KE 10, jedna z nagradzanych konstrukcji Sennheisera – ma kardioidalną charakterystykę kierunkową i przetwarza częstotliwości w pełnym zakresie słyszalnym – od 20 Hz do 20 kHz. Dźwięk próbkowany jest do postaci cyfrowej z częstotliwością 44.1 lub 48 kHz i w rozdzielczości 16- bądź 24-bitowej. Przy ustawieniu minimalnego wzmocnienia, mikrofon poradzi sobie z dźwiękami o ciśnieniu do 125 dB SPL, a przy maksymalnym do 85 dB SPL.

 

[img:1]

 

Zestaw pokładowych regulatorów obejmuje przycisk wyciszania i trzy potencjometry - do regulacji wzmocnienia, proporcji w stosunku do materiału odtwarzanego z komputera oraz poziomu sygnału słuchawkowego. Zarówno przycisk wyciszania, jak i regulator wzmocnienia otoczone są diodowymi pierścieniami LED. Ten wokół pokrętła Gain działa jako miernik poziomu i sygnalizator przesterowania, ułatwiający uzyskanie odpowiednich poziomów sygnałów w transmitowanym strumieniu.

Sennheiser wycenił Profile USB na 129 dolarów, natomiast zestaw Streaming Set na 199.

 

[img:4]
 
Podcast i home office Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

MAUI G3: kolumna aktywna, która może być Twoim bingo!
Więcej wiadomości