OTOS SP6 i OTOS B5 - Cameo prezentuje nowe głowice IP65

OTOS SP6 i OTOS B5 - Cameo prezentuje nowe głowice IP65

28 marca 2023, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Cameo rozszerzyło swoją serię OTOS. Po tym, jak hybrydowa głowica OTOS H5 IP65 Beam-Spot-Wash już w 2022 roku w imponujący sposób udowodniła, że rośnie zapotrzebowanie na ruchome głowice o stopniu ochrony IP65, wysokiej wydajności świetlnej i mniejszym ciężarze, niemiecki producent rozszerza swoją ofertę o specjalistyczne modele OTOS SP6 (Spot Profile) i OTOS B5 (Beam). Te dwie ruchome głowy o stopniu ochrony IP65 są przeznaczone dla projektantów oświetlenia i firm rentalowych poszukujących narzędzi do pracy na zewnątrz.

Wraz z serią OTOS, Cameo wyznacza kierunek: jeśli nie możesz obyć się bez mocnych wiązek, spotów i projekcji świetlnych nawet przy silnym wietrze i trudnej pogodzie, potrzebujesz niezawodnych i sprawdzonych partnerów u swojego boku. Czy to hybrydowe urządzenie uniwersalne, czy specjalistyczne - głowice ruchome IP65 z serii OTOS wszystkie przekonują profesjonalistów oświetleniowych swoją potężną mocą, dużą wytrzymałością i elastycznością, a także wyjątkowo niską wagą.

 

[img:1]

Cameo OTOS SP6

OTOS SP6 to głowica ruchoma typu spot profile IP65, wyposażona w źródło światła LED o mocy 600 W i natężeniu oświetlenia 75 800 lx przy kącie wiązki 7°. System optyczny - z przednią soczewką o średnicy 130 mm - oferuje imponująco szeroki zakres zoomu, od 7° do 50°, zapewniając precyzyjne oświetlenie bez widocznych gorących punktów. Dzięki obudowie o stopniu ochrony IP65 OTOS SP6 jest niezwykle wszechstronnym narzędziem do zastosowań zewnętrznych, które może być wykorzystywane do niezawodnej realizacji wszystkich pomysłów oświetleniowych, nawet w niesprzyjających warunkach - na scenach na żywo, podczas imprez plenerowych, a także w teatrze i telewizji.

 

[img:2]

 

Oprócz precyzyjnego oświetlenia osób i przedmiotów, OTOS SP6 może być również wykorzystywany w sposób kreatywny i elastyczny. W tym celu dostępne są dwa koła gobo, 5-stopniowa pryzma oraz zintegrowany system 4-krotnego iris z indywidualnym kątem i obrotem o +/- 45°. Dwa filtry przeciwmrozowe (lekki i ciężki) oraz płynnie regulowana przysłona uzupełniają szeroki zakres możliwości. OTOS SP6 wyposażony jest w system mieszania kolorów CMY i zawiera dodatkowe koło kolorów z sześcioma filtrami dichroicznymi + otwarte dla uzyskania szczególnie nasyconych, mocnych barw. Liniowa korekcja CTO umożliwia bezstopniową regulację temperatury barwowej w zakresie od 2600 K do 7000 K. Dzięki regulowanej częstotliwości PWM (650 Hz-25 kHz) OTOS SP6 nadaje się również do pracy bez migotania z kamerami filmowymi i telewizyjnymi.

 

[img:3]

 

Sterowanie odbywa się elastycznie poprzez DMX, RDM, Art-Net, sACN , W-DMX i CRMX. Jeśli chodzi o obsługę przed, podczas i po produkcji, OTOS SP6 wyróżnia się inteligentnie rozmieszczonymi uchwytami i wyjątkowo niską wagą (34 kg) - podobnie jak wszystkie głowice ruchome z serii OTOS - co czyni OTOS SP6 najlżejszym przedstawicielem w swojej klasie wydajności.

 

[img:4]

Cameo OTOS B5

OTOS B5 to głowica ruchoma IP65 typu beam oparta na 480-watowej lampie wyładowczej. Zapewnia natężenie światła na poziomie 511 000 lx w odległości 15 m. Dzięki wysokiej jakości systemowi optycznemu - z przednią soczewką o średnicy 205 mm - OTOS B5 wytwarza imponująco precyzyjne wiązki o kącie 1°, które sprawdzają się nawet w gęsto zaprojektowanym oświetleniu i pozostają widoczne nawet z większej odległości.

 

[img:5]

 

Dzięki obudowie o klasie IP65 OTOS B5 jest szczególnie przekonujący w trudnych warunkach - czy to w ciągłym deszczu, czy w zapylonym środowisku. Jednocześnie lampa wyładowcza o mocy 480 W zastosowana w tej ruchomej głowicy zapewnia maksymalną niezawodność i rentowność przy długotrwałym użytkowaniu. Żywotność lampy wynosi 3000 godzin i została przetestowana w warunkach ciągłego użytkowania w warunkach live.

Sekcja efektów OTOS B5 zawiera statyczne koło gobo z 19 gobosami + otwarte, a także trzy obrotowe i indeksowane dwupoziomowe pryzmy, które pozwalają tworzyć różne efekty w powietrzu i dodawać głębi projektom oświetleniowym. Jeśli chodzi o kolory, użytkownicy mogą korzystać z pełnej gamy odcieni dzięki zintegrowanemu mieszaniu kolorów CMY i dodatkowemu kołu kolorów z 14 filtrami dichroicznymi dla uzyskania szczególnie nasyconych barw.

 

[img:6]

 

OTOS B5 ma identyczną konstrukcję jak OTOS H5, z wyjątkiem przedniej soczewki. Dzięki identycznym wymiarom oba modele mogą być przechowywane i transportowane w tej samej skrzyni transportowej. Ważąc zaledwie 33 kg, OTOS B5 jest również jednym z najlżejszych przedstawicieli w swojej klasie wydajności.

Cameo OTOS B5 i OTOS SP6 można już zamawiać w przedsprzedaży. Dostawa jest przewidziana na połowę kwietnia 2023 roku.

 

spot beam Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Oświetlenie Cameo rośnie w siłę
Więcej wiadomości