300 reflektorów Cameo rozświetliło spektakl The Contract

300 reflektorów Cameo rozświetliło spektakl The Contract

6 kwietnia 2023, 09:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Czy jest lepszy sposób na zakończenie roku jako Europejska Stolica Kultury niż sensacyjny spektakl łączący symbolikę, showmaństwo i techniczną perfekcję? Pod koniec listopada 2022 roku miasto Kowno na Litwie wystawiło w swojej rodzimej Žalgiris Arenie "Kontrakt" - spektakl muzyczny z pogranicza opery, musicalu i tańca, który zakończył się tytułowym "traktatem pokojowym" i skupił się na wartościach człowieczeństwa i wspólnoty.

 

[img:1]

 

Na potrzeby spektaklu przestrzeń na środku areny została przekształcona w jezioro z 40 000 litrów wody, które graniczyło z górą zbudowaną z 2022 worków z piaskiem. Do zaprojektowania oświetlenia tej niezwykłej scenerii projektant Andrius Stasiulis oraz dostawca usług technologicznych Baltic Production Service wykorzystali ponad 300 opraw oświetleniowych Cameo, w tym 120 jednostek ZENIT P130 LSD IP65 PAR umieszczonych na postumentach w wodzie.

 

[img:2]

 

Światło z góry i z dołu - dzięki tej zasadzie niebo/ziemia, Andrius Stasiulis stworzył uderzające wizualne nastroje świetlne, które stworzyły oprawę dla wody, umieszczonych w niej drzew i góry z tyłu sceny.

 

Basen był centralnym elementem scenografii. Ponieważ aktorzy, śpiewacy i tancerze występowali głównie w wodzie, musieliśmy móc całkowicie polegać na światłach znajdujących się na ziemi. Ponadto potrzebowaliśmy szczególnie cichych reflektorów, ponieważ był to rodzaj opery, która była również nagrywana.

 Jurgis Uborevicius - Baltic Production Service

 

[img:3]

 

Wysokie wymagania

Podczas gdy wymagania dotyczące ochrony przed wodą rozpryskową odnosiły się głównie do ZENIT P130 LSD, które były używane jako uplights dla (prawdziwych) drzew, inne wymagania dotyczyły wszystkich użytych opraw Cameo: jednolite oświetlenie i bezproblemowe zachowanie przyciemniania. Na statywie pod dachem hali, Baltic Production Service - wspierany przez dostawcę DryHire, firmę NicLen - zamontował ruchome głowy OPUS X Profile jako reflektory punktowe i frontowe, ruchome głowy OPUS H5 Beam-Spot-Wash Hybrid do efektów show, oraz ZENIT W600 i W600 SMD Outdoor LED Wash Lights do szerokiego oświetlenia rozległej sceny.

 

Mieliśmy w użyciu ponad 300 opraw Cameo i musieliśmy wymienić tylko jedną. Myślę, że to mówi wszystko o niezawodności tych świateł.

Jurgis Uborevicius - Baltic Production Service

 

[img:4]

 

Odnowiona współpraca

Dzięki "Kontraktowi" współpraca Baltic Production Service i projektanta oświetlenia Andriusa Stasiulisa wywołała sensację - i to nie po raz pierwszy! Latem 2022 roku zespół wystawił operę plenerową "Latający Holender" Richarda Wagnera z gigantyczną sceną w stoczni. Również tutaj wykorzystano ponad 200 reflektorów Cameo z serii ZENIT i OPUS. Dla Jurgisa Uboreviciusa marka Cameo jest narzędziem z wyboru:

 

Cameo jest naszym najważniejszym dostawcą oświetlenia. Naszym zdaniem firma ta reprezentuje wszystko, czego można oczekiwać od niemieckiej inżynierii. Reflektory są niezwykle wszechstronne, absolutnie niezawodne, niezwykle opłacalne i przede wszystkim prawie zawsze są w magazynie. Obecnie jest to wielka zaleta, ponieważ potrzebujemy partnerów, którzy pomogą nam w dalszym rozwoju i utrzymaniu sukcesu!

Jurgis Uborevicius - Baltic Production Service

 

[img:5]
 
PAR Reflektory Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Prolight i Design Express Polska zapraszają na RoadSHOW'24
Więcej wiadomości