Neumann KH 120 II - Lepszy od swojego poprzednika pod każdym względem

Neumann KH 120 II - Lepszy od swojego poprzednika pod każdym względem

17 kwietnia 2023, 11:00
Producent: Neumann
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Firma Neumann wprowadza na rynek monitory studyjne KH 120 II. Nowy model, opracowany na bazie poprzedniej generacji, która odniosła duży sukces rynkowy, oferuje ulepszenia w zakresie wszystkich parametrów akustycznych, a w szczególności zapewnia głębszy bas, wyższy poziom ciśnienia akustycznego oraz większą rozdzielczość. Dodatkowo wewnętrzny procesor DSP pozwala na fazowo liniowe działanie zwrotnic oraz korekcję względem charakterystyki pomieszczenia przy wykorzystaniu narzędzia Neumann MA 1 Automatic Alignment.

Zobacz premierę na targach NAMM 2023
video relacja INFOMUSIC.PL

 

[img:2]

 

Zaprezentowany w 2010 roku przez firmę Neumann model KH 120 dał początek wciąż trwającej historii sukcesu. Monitory Neumanna stały się od tego czasu referencyjnym punktem odniesienia w studiach na całym świecie. KH 120 II powstały w oparciu o identyczną filozofię, przenosząc wiele właściwości poprzedniej generacji na wyższy poziom: zapewniają jeszcze wyższy poziom liniowości, najniższe zniekształcenia, brak przebarwień dźwięku oraz doskonałą adaptację do każdego środowiska akustycznego.

 

Częścią etosu firmy Neumann jest bycie zawsze nie do końca zadowolonym z tego, co zostało osiągnięte dotychczas. KH 120 otrzymały setki pięciogwiazdkowych recenzji, ale wiedzieliśmy też, że możemy je ulepszyć. W przypadku KH 120 II opracowaliśmy nową konstrukcję przetwornika niskotonowego, która pozwala zmniejszyć słyszalne zniekształcenia i zapewnia jeszcze wyższe poziomy ciśnienia akustycznego. Oprócz niezwykle płaskiej charakterystyki częstotliwościowej od 44 Hz do 21 kHz (±3 dB), KH 120 II zapewniają również wyjątkowo liniową charakterystykę fazową. Ma to wyraz w jeszcze bardziej czystym środku z zaskakującą przejrzystością, a także w ekstremalnej dokładności w domenie czasu, czyli wyjątkowo precyzyjnej reprodukcji impulsów oraz doskonale skorelowanych pogłosów.

Stephan Mauer - Menedżer portfolio 

 

[img:1]

 

Jest to możliwe dzięki obwodom elektronicznym sterowanym przez DSP, z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie zwrotnic, które pozwalają unikać zniekształceń fazowych powodowanych przez filtry analogowe. Wbudowany DSP zapewnia również nowe standardy w zakresie spójności brzmienia. KH 120-II zostały zbudowane tak, aby cechować się ekstremalnie niskim poziomem tolerancji, nie większym niż ±0,5 dB, dlatego też obrazowanie stereo jest wyjątkowo precyzyjne. Cyfrowe układy elektroniczne pozwalają również na automatyczne dopasowanie charakterystyki do właściwości akustycznych pomieszczenia przy użyciu rozwiązania sprzętowo-programowego Neumann MA 1 (sprzedawane oddzielnie).

 

Nawet najlepszy monitor studyjny jest zależny od środowiska akustycznego, w którym działa. Możliwość użycia KH 120 II wraz z narzędziem Neumann Automatic Monitor Alignment MA 1 jest niesamowitą zaletą pod względem rzeczywistej wydajności. Nareszcie można pracować z prawdziwie referencyjnym monitoringiem nawet w mniej niż idealnych środowiskach, takich jak małe studia lub prowizoryczne pomieszczenia w przypadku rejestrowania mobilnego. Ale oczywiście KH 120 II jest też doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych studiów nagraniowych, stanowisk edycyjnych czy nawet konfiguracji immersyjnych.

Ralf Oehl - Dyrektor generalny Neumann

 

[img:3]

 

W powstawaniu KH 120 II uwzględniono również aspekty dotyczące ekologii. Inżynierowie firmy Neumann dołożyli wszelkich starań, aby opracować nową technologię wzmacniacza (zgłoszona do opatentowania), która łączy w sobie doskonałą jakość dźwięku z efektywnością energetyczną klasy D. Chociaż wzmacniacze KH 120 II zapewniają do 145 W dla 5,25-calowego głośnika niskotonowego i 100 W dla 1-calowego głośnika wysokotonowego, to zużywają tylko 17 watów w trybie biernym. Automatyczny stan czuwania zmniejsza zużycie energii do 0,3 W, gdy KH 120 II nie są używane przez jakiś czas. Ten tryb może być dezaktywowany przez użytkownika.

KH 120 II posiada wejścia analogowe i cyfrowe (S/PDIF). Model będzie również dostępny w wariancie ze złączami AES67 z redundantnymi portami dźwięku sieciowego AES67, które są w pełni zgodne ze standardami nadawczymi, takimi jak ST 2110, ST 2022-7 oraz RAVENNA. Jednocześnie KH 120 II AES67 jest kompatybilny ze strumieniami sieciowymi AES67 generowanymi przez DANTE.

 

[img:4]

 

Cena i dostępność

Modele KH 120 II oraz KH 120 II AES67 będą dostępne w Polsce w III kwartale 2023 r. w cenach katalogowych: KH 120 II - 4199 zł, KH 120 II AES67 - 5599 zł.

 

Kluczowe cechy:

  • Liniowa charakterystyka częstotliwościowa i fazowa

  • Procesor DSP zapewniający spektakularną wydajność oraz automatyczne dopasowanie do akustyki pomieszczenia z wykorzystaniem MA 1

  • Głębokie basy aż do 44 Hz oraz wysoki poziom ciśnienia akustycznego

  • Połączenia analogowe oraz cyfrowe S/PDIF, opcjonalnie z AES67

 

aktywne Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Neumann Neumann www.neumann.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neumann rozwiń listę sklepów

Studio

Accentum Wireless - Bezprzewodowe słuchawki od Sennheisera
Więcej wiadomości