Seiler na NAMM 2023 - Klasycznie i cyfrowo

Seiler na NAMM 2023 - Klasycznie i cyfrowo

28 kwietnia 2023, 17:00
Producent: Seiler
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Skonstruowanie i zbudowanie wysokiej jakości fortepianu to wyjątkowo niełatwe zadanie. Jest to bowiem instrument tak złożony mechanicznie, że wymaga wysokiej precyzji i dogłębnej znajomości tematu. Ogromne znaczenie ma też dobór materiałów, takich jak np. drewno, z którego wykonany ma być korpus. Nie dziwi więc fakt, że najwyższej klasy fortepiany koncertowe kosztują tyle, co luksusowy samochód – ba, mogą nawet kosztować więcej, niż mieszkanie w Warszawie! – a ich producentów można policzyć na palcach.

 

 

Jednym z nich jest firma Seiler, której stoisko można było odwiedzić podczas targów NAMM 2023 i tam obejrzeć kilka wcześniejszych modeli fortepianów, ale w nowych wersjach. Chyba najciekawszą tegoroczną nowością było natomiast VP7 Urban Vintage Piano, cyfrowe pianino wzorowane na klasykach gatunku.

 

[img:4]

 

Jest to instrument bardzo elegancki i niekrzykliwy. Materiałem, z jakiego wykonana została jego obudowa, to pełne drewno jesionowe. Żadnej tam fornirowanej sklejki. Elementy skórzane także wykonane są z autentycznego surowca. Pod tym względem mamy więc do czynienia z produktem bezkompromisowym, co jednak musi wpływać, i wpływa, na jego cenę. Zdecydowanie nie jest to więc instrument klasy „entry level”, a należy raczej do grupy sprzętów ze średniej półki cenowej. VP7 skonstruowano jako pianino, które świetnie komponować się będzie z luksusowymi wnętrzami, tak nowoczesnymi, jak i tymi utrzymanymi w stylu klasycznym. Produkcja instrumentu odbywa się w Korei Południowej.

 

[img:1]

 

Urban Vintage Piano VP7 wyposażone jest w ważoną 88-klawiszową klawiaturę młoteczkową SGHA-W, czyli Samick Graded Hammer Action – Wood, z białymi klawiszami wykonanymi z drewna. Jej czułość na dynamikę gry można modyfikować, wybierając spośród czterech predefiniowanych ustawień. Silnik instrumentu, pracujący w oparciu o technologię SGSE V4 (Seiler Ground Sound Engine Ver4) i sampling Dynamic Multi Layered Sampling oferuje 64 brzmienia i 256-głosową polifonię. Dźwięk wytwarzany jest przez zestaw głośników – złożony z czterech przetworników szerokopasmowych o średnicy 2 cali i umieszczonego pod spodem 5,5-calowego subwoofera – o łącznej mocy 60 watów.

 

[img:5]

 

W kwestii komunikacji ze światem zewnętrznym, to przebiega ona zarówno bezprzewodowo – przez Bluetooth – jak i przewodowo, poprzez wejście i wyjście liniowe, a także wejścia mikrofonowe i aux. Do tego port USB obsługujący MIDI i gniazdo słuchawkowe. Obok złącz audio na tylnym panelu znajduje się gniazdo do podłączenia zestawu trzech pedałów. Pokładowy procesor pozwala okrasić brzmienie instrumentu efektami pogłosu i chorusa.

 

[img:2]

 

Jak wspomniano, na stoisku Seilera wystawione były też fortepiany akustyczne, w tym z nowej serii kolorystycznej Black Chrome. To wysokiej klasy instrumenty, wykończone z niezwykłą starannością. Na uwagę zasługuje też opcjonalny system Ad Silent, pozwalający na całkowite wytłumienie instrumentu i grę z użyciem słuchawek.

 

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]
 
Pianina cyfrowe Pianina

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > Seiler rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości