Agora - Switche sieciowe po francusku

Agora - Switche sieciowe po francusku

16 maja 2023, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Agora
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Podczas frankfurckich targów Prolight+Sound 2023 trafić można było na stoisko Agory. Nie, oczywiście nie chodzi o wydawcę Gazety Wyborczej, a o francuską firmę specjalizującą się w produkcji różnej maści urządzeń, w szczególności switchów, z których buduje się infrastrukturę sieci audio. Jej produkty od niedawna dystrybuowane są w Polsce przez firmę Audio Plus.

 

 

Switche po francusku: Ghost / Fast / H

We Frankfurcie Agora zaprezentowała trzy modele oraz oprogramowanie służące do konfigurowania ich roli w sieci. Te pierwsze oznaczone są „inicjałami” widocznymi na przednich panelach: G jak Ghost, F jak Fast i H jak… Po prostu H.

 

[img:1]

 

Agora Ghost

Ghost jest switchem AV pozwalającym na pracę z łączami o szybkości transmisji maksymalnie 10 gigabitów. Na przednim panelu znajduje się 10 portów Ethercon oraz, opcjonalnie, 2 porty OpticalCon. Każdemu z Etherconów towarzyszy niewielki wyświetlacz LCD, dostarczający informacji konfiguracyjnych, dwie diody LED sygnalizujące status, a także przełącznik funkcyjny.

 

[img:4]

 

Tylny panel mieści kolejne 4 porty Ethercon i – także opcjonalnie – dwa OpticalCon. Porty sieciowe pozwalają na obsługę strumieni w formatach Dante, AES67, NDI i Viedo over IP, a także Ethersound czy Cobranet. Switch wyposażony jest w dwa redundantne zasilacze pokładowe. Jego przeznaczeniem jest praca w rozmaitego rodzaju instalacjach, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych, w tym nadawczych.

 

[img:2]

 

Agora Fast

Model Fast jest również 10-gigabitowym switchem – właściwie dwoma w jednym - który może funkcjonować samodzielnie lub stanowić uzupełnienie dla Ghosta. Dysponuje łącznie 14 portami Ethercon, przy czym są one dzielone pomiędzy switch podstawowy i podrzędny. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku dwóch portów OpticalCon.

 

[img:5]

 

[img:3]

 

Agora H

No i wreszcie H… To hybrydowy mostek sieciowy, o szerokości połówki racka. W jednej wnęce rackowej można więc zmieścić dwie sztuki. Jego zadaniem jest multipleksowanie transmitowanych danych, z obsługą najpopularniejszych protokołów Audio over IP. Może też pełnić rolę samodzielnego switcha, umożliwiającego budowę sieci o najrozmaitszej topologii.

 

[img:6]

 

Na koniec wspomniane oprogramowanie, Agora Controller, obsługujące wszystkie produkty Agory. Za jego pomocą można konfigurować urządzenia pracujące w sieci i nadzorować ich pracę. Ułatwia to system kodowania kolorami i możliwość wyboru protokołów oraz nadawania nazw poszczególnym portom. Praca z tym softwarem jest bardzo intuicyjna, a więc i przyjazna użytkownikowi.

 

[img:7]
 
Inne akcesoria Instalacje - akcesoria

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości