140th Anniversary - Limitowane zestawy zaprezentowane przez firmę Gretsch

140th Anniversary - Limitowane zestawy zaprezentowane przez firmę Gretsch

26 maja 2023, 09:00
Producent: Gretsch Drums

Każda rocznica jest okazją do zaprezentowania swojej firmy od najlepszej strony. Firma Gretsch na swoje 140-lecie wypuściła dwa zestawy. Oprócz pięknego wykończenia na wspomnienie zasługuje cena, która naprawdę nie jest mała.

Już w 1883 roku Friedrich Gretsch otworzył swój mały sklep muzyczny na Brooklynie w stanie Nowy Jork, produkując bębny, banjo oraz tamburyny. Nikt nie spodziewał się, że jego biznes stanie się jedną z najbardziej szanowanych firm perkusyjnych na świecie. Teraz, 140 lat później, Gretsch Drums należą do najbardziej kultowych marek w historii muzyki.

 

[img:1]

 

W 140 rocznicę Gretsch prezentuje zestaw perkusyjny Gretsch 140th Anniversary z limitowanej edycji. Każdy z tych dwóch instrumentów jest skrupulatnie stworzony, aby uhonorować bogatą spuściznę Gretsch i zaoferować perkusistom kolekcjonerski kawałek historii, która zostanie zapamiętana na lata.

 

[img:2]

 

Limitowany zestaw zawiera 6-warstwową hybrydową skorupę z klonu, topoli i gumy, wykończoną błyszczącym lakierem Ebony Stardust. Niklowane elementy konstrukcyjne uzupełniają ten jedyny w swoim rodzaju zestaw i dodają mu naprawdę niezwykłej klasy. Każdy set zawiera pięknie wykonane pokrowce perkusyjne oraz certyfikat autentyczności podpisany przez Freda Gretscha i pracowników, którzy instrumenty wykonali.

 

Limitowane instrumenty dostępne są w 2 konfiguracjach:

 

[img:3]
8 x 12” tom, 14 x 14” floor tom, 14 x 18" kick drum, and a 5 x 14” werbel

 

[img:4]
7 x 10”, 8 x 12” tom, 14 x 16” floor tom, 16 x 22" kick drum, and a 6.5 x 14” werbel

 

Gretsch przedstawiło także pamiątkowy werbel z okazji 140-lecia istnienia. Korpus tego werbla ma wymiary 7x14” i składa się legendarnego połączenia klonowo-gumowego USA Custom Gretsch Formula z zewnętrzną okleiną z  jesionu zastępującą oryginalną zewnętrzną warstwę klonową.

 

[img:5]

 

Wykończony został lakierem o naturalnym połysku, a każdy werbel jest uzupełniony o niklowany osprzęt i maszynką Micro Sensitive. Co więcej, każdy werbel jest dostarczany z pokrowcem i certyfikatem autentyczności podpisanym przez Freda Gretscha. Produkcja tych unikatowych werbli kolekcjonerskich będzie ograniczona zaledwie do 140 sztuk.

 

Zestawy perkusyjne Akustyczne

Perkusja

Perkusisto, kolejna edycja Caban Drummer Fest już wkrótce!
Więcej wiadomości