140th Anniversary - Limitowane zestawy zaprezentowane przez firmę Gretsch

140th Anniversary - Limitowane zestawy zaprezentowane przez firmę Gretsch

26 maja 2023, 09:00
Producent: Gretsch Drums

Każda rocznica jest okazją do zaprezentowania swojej firmy od najlepszej strony. Firma Gretsch na swoje 140-lecie wypuściła dwa zestawy. Oprócz pięknego wykończenia na wspomnienie zasługuje cena, która naprawdę nie jest mała.

Już w 1883 roku Friedrich Gretsch otworzył swój mały sklep muzyczny na Brooklynie w stanie Nowy Jork, produkując bębny, banjo oraz tamburyny. Nikt nie spodziewał się, że jego biznes stanie się jedną z najbardziej szanowanych firm perkusyjnych na świecie. Teraz, 140 lat później, Gretsch Drums należą do najbardziej kultowych marek w historii muzyki.

 

[img:1]

 

W 140 rocznicę Gretsch prezentuje zestaw perkusyjny Gretsch 140th Anniversary z limitowanej edycji. Każdy z tych dwóch instrumentów jest skrupulatnie stworzony, aby uhonorować bogatą spuściznę Gretsch i zaoferować perkusistom kolekcjonerski kawałek historii, która zostanie zapamiętana na lata.

 

[img:2]

 

Limitowany zestaw zawiera 6-warstwową hybrydową skorupę z klonu, topoli i gumy, wykończoną błyszczącym lakierem Ebony Stardust. Niklowane elementy konstrukcyjne uzupełniają ten jedyny w swoim rodzaju zestaw i dodają mu naprawdę niezwykłej klasy. Każdy set zawiera pięknie wykonane pokrowce perkusyjne oraz certyfikat autentyczności podpisany przez Freda Gretscha i pracowników, którzy instrumenty wykonali.

 

Limitowane instrumenty dostępne są w 2 konfiguracjach:

 

[img:3]
8 x 12” tom, 14 x 14” floor tom, 14 x 18" kick drum, and a 5 x 14” werbel

 

[img:4]
7 x 10”, 8 x 12” tom, 14 x 16” floor tom, 16 x 22" kick drum, and a 6.5 x 14” werbel

 

Gretsch przedstawiło także pamiątkowy werbel z okazji 140-lecia istnienia. Korpus tego werbla ma wymiary 7x14” i składa się legendarnego połączenia klonowo-gumowego USA Custom Gretsch Formula z zewnętrzną okleiną z  jesionu zastępującą oryginalną zewnętrzną warstwę klonową.

 

[img:5]

 

Wykończony został lakierem o naturalnym połysku, a każdy werbel jest uzupełniony o niklowany osprzęt i maszynką Micro Sensitive. Co więcej, każdy werbel jest dostarczany z pokrowcem i certyfikatem autentyczności podpisanym przez Freda Gretscha. Produkcja tych unikatowych werbli kolekcjonerskich będzie ograniczona zaledwie do 140 sztuk.

 

Zestawy perkusyjne Akustyczne

Perkusja

PORADNIK: Wybieramy cajon do 700 zł
Więcej wiadomości