Nowy okręt flagowy DiGiCo - cyfrowa konsoleta Quantum852

Nowy okręt flagowy DiGiCo - cyfrowa konsoleta Quantum852

11 maja 2023, 09:25
autor: Piotr Sadłoń
Producent: DiGiCo
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

DiGiCo z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek nowej generacji wielkoformatowych konsolet mikserskich do obsługi festiwali, koncertów i innych wydarzeń live - model Quantum852. Jak można się spodziewać po zupełnie nowej konsolecie DiGiCo, została ona zaprojektowana od podstaw. Z jednej strony wyglądająca znajomo, ale nie taka sama, jak dotychczasowe modele, zapewniająca - dzięki ulepszonym algorytmom - jeszcze lepszą jakość dźwięku. A do tego oferująca ogromny skok w zakresie mocy obliczeniowej.

Co drzemie w konsolecie Quantum 852?

[img:1]

Quantum852, dzięki ekranom LCD o jasności 1000 nitów, jest gotowy na pracę w pełnym świetle dziennym. Nowo zaprojektowana powierzchnią roboczą daje użytkownikom pewność, że - zgodnie z etosem DiGiCo - mikser został stworzony tak, aby był nowoczesnym nie tylko teraz, ale i w przyszłości.

Poza tym, idąc z duchem czasu, Quantum852 może poszczycić się szeregiem certyfikatów ekologicznych. Jego lekka konstrukcja ze stopu daje mniejszą wagę, co z kolei pomaga złagodzić wpływ na środowisko podczas transportu. Posiada zmniejszoną moc roboczą, wentylatory chłodzące - wraz z chłodzeniem konwekcyjnym - których praca zależy od temperatury. Dalsze zmniejszenie śladu środowiskowego Quantum852 polega na włączeniu zrównoważonych i nadających się do recyklingu materiałów.

[img:8]

[img:2]

Specyfikacja techniczna Quantum852 jest równie imponująca. Wyposażony w pełni redundantne przetwarzanie, każdy silnik jest zasilany przez pięć najnowszych układów FPGA 7. generacji i procesory SHARC DSP nowej generacji. Liczba kanałów wejściowych wzrasta do 384 plus 192 szyny Aux/Sub-Group oraz szyny LR/LCR/5.1 Master. Mikser jest wyposażony w matrycę 64 x 64, 36 grup kontrolnych, dwie szyny Solo i 64 sloty FX Rack. Ponadto znajdziemy tu 48 korektorów graficznych, 384 procesory Nodal, 128 procesorów Mustard i 32 Spice Racki.

Komunikacja ze światem

[img:3]

Z tyłu konsolety znajdują sie lokalne wejścia/wyjścia w postaci modularnego I/O - każda z trzech kart zapewnia cztery wejścia mikrofonowo-liniowe z preampami "Stadius", cztery wyjścia liniowe "Stadius" i dwa wejścia/wyjścia AES. Z tyłu każdego silnika znajduje się osiem pojedynczych lub cztery redundantne porty BNC MADI, wejścia Word Clock, AES Sync i Video Sync, podwójne gniazda USB 2.0, gniazdo SuperSpeed USB 3.0, wyjście 4k DisplayPort Overview Out, 5-portowy przełącznik sieciowy 1 Gb/s, dwa gniazda DMI, port Waves SoundGrid i wejścia Optocore w standardzie, z miejscem na opcjonalną drugą pętlę Optocore.
 
[img:7]
 
 

Ekrany

 
Trzy całkowicie nowe, jasne ekrany o przekątnej 21,3 cala gwarantują, że nigdy nie będzie sytuacji, w których dostrzeżenie tego, co jest na nich wyświetlane będzie utrudnione. Istnieją również trzy 19,2-calowe dedykowane ekrany mierników, trzy dedykowane 6,8-calowe ekrany kontrolne do przełączania banków i warstw oraz 69 1,3-calowych ekranów roboczych, z których wszystkie są dotykowe - do wyboru kanałów i solo, zapewniając natychmiastowy dostęp i kontrolę.
 
[img:4]
 
[img:5]
 
[img:6]
 
Quantum852 to naprawdę ogromny krok naprzód pod każdym względem. Chociaż jest to zupełnie nowy projekt i konstrukcja, nadal można go natychmiast rozpoznać jako DiGiCo. Znajomy przepływ pracy sprawi, że każdy użytkownik DiGiCo od razu poczuje się komfortowo, ale ogromny wzrost mocy i szybkości zachwyci ich. Po niesamowitych 15 latach nienagannej obsługi, Quantum 7 wreszcie ma konsolę, na którą może spojrzeć z respektem - mówi dyrektor zarządzający DiGiCo, Austin Freshwater
 
 
 
 Fot: Paweł Danikiewicz
 

Broszura informacyjna (pdf)

[img:9]

 
Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Test interfejsu audio Shure MVX2U
Więcej wiadomości