Bardzo ciekawy program Meyer Sound na PL+S 2023

Bardzo ciekawy program Meyer Sound na PL+S 2023

15 maja 2023, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Targi Prolight + Sound we Frankfurcie nad Menem to taki branżowy „spęd”, na którym – będąc jednym z czołowych producentów systemów nagłośnieniowych – zwyczajnie nie wypada nie być, nawet jeśli nie prezentuje się żadnych świeżynek. Z pewnością w ten sposób myśli też firma Meyer Sound. Podczas PL+S nie było premier, co bynajmniej nie znaczy, że na jej stoisku nie było ciekawie. Wręcz przeciwnie.


Odwiedzający targi, którzy trafili do RoomFrequency 2, mogli zapoznać się z narzędziem do projektowania i miksowania dźwięku przestrzennego Spacemap Go, które prezentowano podczas pokazów na żywo, zaś Tech Bar był miejscem, gdzie można było sprawdzić nowe oprogramowanie Meyer Sound Nebra i uzyskać wyczerpujące informacje na temat jego obsługi i działania. Nebra umożliwia szybkie i intuicyjne łączenie urządzeń z certyfikatem Milan w ramach sieci audio, a także kompleksowe monitorowanie pracy systemu przez tę samą sieć.

[img:1]

 

 Meyer Sound PANTHER

Jak zapewne większość Czytelników wie, najnowszym systemem liniowym spod szyldu Meyer Sound jest PANTHER. To system, który doskonale nadaje się do wszelakich zastosowań koncertowych o dużej skali, a także do pracy w stałych instalacjach nagłośnieniowych. Świetnym uzupełnieniem dla niego jest również powstały niedawno aktywny subwoofer – czy też „element sterowania niskimi częstotliwościami”, jak określa go producent - 2100-LFC. Subwoofer ów bazuje na 21-calowym przetworniku z czterema cewkami (!), napędzanym pokładowym wzmacniaczem klasy D, który dostarcza mu moc ciągłą o wartości 1.200 watów, a w szczytach sięgającą aż 8 kilowatów. W pewnym sensie jest sukcesorem modelu 1100-LFC, choć nie wypiera go z oferty Meyer Sound. Przetwarza dźwięki w paśmie rozciągającym się od 30 do 125 herców. Pantery w towarzystwie 2100-LFC można było posłuchać podczas prezentacji na żywo, których było po kilka każdego dnia targów.

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

Constellation Demo Day

No i wreszcie Meyer Sound Constellation Demo Day. Demonstracja tego systemu odbyła się w dniu poprzedzającym rozpoczęcie targów, w King Kultur- und Kongresshalle w miejscowości Ingelheim am Rhein, odległej o około godzinę drogi od Frankfurtu. Constellation to rozwiązanie, które według producenta wyznacza światowy standard dla systemów wspomagania, czy też kształtowania, akustyki pomieszczeń. Na imprezę nie można było jednak wejść „z ulicy”. Chcąc wziąć udział w pokazie należało bowiem dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Wiedza

Ostatnim elementem obecności Meyer Sound na PL+S 2023, o którym warto wspomnieć, były dwa wykłady. Pierwszy dotyczył globalnego programu edukacyjnego, realizowanego przez tę firmę, jego przemian i rozszerzenia. Drugi natomiast, chyba ciekawszy, stanowił omówienie podstaw projektowania immersyjnych systemów nagłośnieniowych.

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

 

Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Systemy liniowe Subwoofery pasywne Subwoofery aktywne Pełnopasmowe pasywne Pełnopasmowe aktywne

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości