DZIWNA WIOSNA powraca z nowym singlem

DZIWNA WIOSNA powraca z nowym singlem

13 maja 2023, 17:03

Formacja Dziwna Wiosna zaprezentowała nowy singiel zatytułowany „Płonę, płonę". [img:1]

Płonę, płonę jest drugim singlem zapowiadającym planowany na jesień drugi album najbardziej kosmicznego warszawskiego trio. 

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności", która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen", przebojowe „Stracone" i „Odejdź" a potem to już debiutancki album i singiel „Maria, Maria" i „Ostatnia noc lata".

Zespół zdążył już mocno namieszać na rynku muzycznym w Polsce, w czerwcu 2022 został wyróżniony przez Spotify w lokalnej edycji globalnego programu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów. Zespół znalazł się także wśród finalistów 3. edycji plebiscytu Sanki a debiutancki album otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal.

Najbliższe koncerty:
19.05. Gliwice / Igry
28.05. Włocławek / TBA
03.06 Kraków / Szalona Gęś Music Fest
04.06. Września / Września Music Festiwal

 

Rock Polskie Alternatywa

Muzyka

Red Hot Chili Peppers, Mars Volta i Iggy Pop w Warszawie
Więcej wiadomości