Gitarowe białe kruki: Gitara z kolekcji Cobaina na aukcji

Gitarowe białe kruki: Gitara z kolekcji Cobaina na aukcji

18 maja 2023, 11:00
Producent: Fender

Chcesz nabyć instrument, który należał do Kurta Cobaina? Nie ma problemu! Kolejna gitara, która przewinęła się przez ręce legendarnego lidera Nirvany znalazła się na aukcji internetowej. Tym razem chodzi o rozbitego, czarnego Stratocastera. Cena wyjściowa? Niecałe 15 000 dolarów!

 

[img:1]

 

Czarny Fender Stratocaster, należący do Kurta Cobaina, może być Twój. Instrument ten towarzyszył liderowi Nirvany na trasie promującej kultowy album „Nevermind” i został rozbity podczas jednego z koncertów (co wyraźnie widać na zdjęciach).

 

[img:2]

 

Sam instrument to japoński strat z początku lat 90-tych, cechą charakterystyczną tej gitary jest przetwornik typu hot-rails pod mostkiem (elektronika podobno wciąż działa!). Na gitarze możemy znaleźć podpisy członków Nirvany oraz wiadomość od Kurta, której adresatem był Mark Lanegan.

 

[img:3]

 

Instrument wystawiony został za 15 000 dolarów, a przewidywana cena końcowa ma się wahać w granicach 60-80 000 dolarów. Prawdę mówiąc jest to bardzo skromna kalkulacja, ponieważ biorąc pod uwagę ceny osiągane przez inne instrumenty należące do Kurta, autografy oraz fakt, że instrument był prezentem dla Lanegana, ostateczna kwota może być sporo wyższa. Będziemy śledzić temat!

 

[img:4]
 
Elektryczne Gitary

Gitara

MOSFET drive - overdrive od Wamplera
Więcej wiadomości