Arturia wypuszcza nowy firmware V5 do MicroFreaka oraz limitowaną wersję Stellar Limited Edition

Arturia wypuszcza nowy firmware V5 do MicroFreaka oraz limitowaną wersję Stellar Limited Edition

16 maja 2023, 10:00
Producent: Arturia
Dystrybucja: AUDIOTECH

Arturia wypuszcza nowy potężny firmware V5 do MicroFreaka, który po raz kolejny zmienia oblicze tego kompaktowego syntezatora! Dodatkowo pojawiła się także limitowana wersja syntezatora – Stellar Limited Edition.

 

Co nowego w wersji firmware V5?

 
  • Nowy silnik próbkowania: manipuluj i wyzwalaj sample za pomocą MicroFreaka
  • 3 nowe silniki granularne: tryby Cloud, Scan oraz Hit dla kreatywnej i eksperymentalnej granulacji
  • Nowe presety i większa pojemność!

 

[img:2]

 

Sample

MicroFreak może teraz ładować próbki użytkownika. Ale oczywiście jest dostarczany z fabryczną biblioteką próbek gotowych do użycia! Korzystając z MIDI Control Center, możesz importować własne próbki, do 24 sekund. Następnie możesz wysłać je do MicroFreaka. Nie zastępuj jednak próbek fabrycznych, dopóki nie usłyszysz fabrycznej biblioteki! Ale hej… w sumie rób co chcesz, kim jesteśmy żeby osądzać? :)

 

Silnik granularny

4-głosowy silnik granularny w syntezatorze za 349 €? Dzięki aktualizacji możesz korzystać z trzech nowych silników Granular: Cloud, Scan i Hit! Cloud jest przeznaczony do „tekstur” z zachodzącymi na siebie obwiedniami ziarna. Możesz kontrolować pozycję początkową ziarna, gęstość i rozmiar ziaren, a także chaos, stopniowo losując pozycję początkową, długość i inne. Scan jest zbliżony do Cloud, z tą różnicą, że możesz kontrolować prędkość skanowania próbki i moment początkowy. To świetny sposób na osiągnięcie efektu „vintage timestretch”. Ale po modulacji może też robić wiele innych rzeczy! Hit ma na celu tworzenie patchy perkusyjnych / klikających. To naprawdę niekończący się kreatywny proces!

 

[img:1]

 

Nowe patche

MicroFreak ma teraz 512 zaprogramowanych miejsc zamiast 384. Dostępne są również 64 nowe ustawienia fabryczne, z których większość korzysta z nowych silników, ale nie tylko. Przeglądaj patche i wypróbuj z nimi różne próbki. Testowanie starszych patchy MicroFreak, ale używanie jednego z nowych silników prowadzi do zaskakujących wyników!

 

Losowa modulacja dla poszczególnych klawiszy

Dzięki aktualizacji, MicroFreak wygeneruje nową losową wartość danego parametru dla każdego naciśniętego klawisza. Ponieważ LFO i cykliczna obwiednia są monofoniczne, jest to ciekawy sposób na dodanie ruchu do patchy. Na przykład subtelna modulacja wysokości dźwięku nadaje syntezatorowi bardziej „analogowy” charakter.

 

[img:3]

Pstryknij!

Obwiednie mogą być szybsze dzięki dodatkowej opcji. Dodaje ona rekurencyjnie modulacje obwiedni, coś, czego Arturia użyła w PolyBrute, aby nadać mocniejszy ton.

Aktualizacja będzie dostępna do pobrania 30 maja 2023 roku. Jak sami widzicie... warto czekać na ten dzień, aktualizować i odkryć swojego MicroFreaka na nowo!

 

Prawdziwie wyjątkowy eksplorator dźwięku – MicroFreak Stellar Limited Edition

Odkryj hybrydową bestię, która wprawiła świat syntezatorów w zawrót głowy, ale jest przygotowana do startu i gotowa na międzyplanetarną podróż dźwiękową. MicroFreak Stellar Limited Edition oferuje to samo inspirujące, szalone brzmienie, ale ozdobione unikalnym kosmicznym designem.

 

[img:4]
 
Syntezatory

Gdzie kupić?

Arturia Arturia www.arturia.com

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Arturia rozwiń listę sklepów

Arturia AstroLab - awangardowa klawiatura sceniczna
Więcej wiadomości