Dźwięk immersyjny by Adam Hall - Surround Experience

Dźwięk immersyjny by Adam Hall - Surround Experience

19 maja 2023, 11:30
autor: Piotr Sadłoń
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Firma Adam Hall ma to szczęście, że jej siedziba znajduje się niedaleko Frankfurtu nad Menem. Korzystając więc z tego, że właśnie we Frankfurcie odbywają się corocznie targi Prolight + Sound, licznie odwiedzane przez ludzi z branży, często organizuje specjalne prezentacje dla gości targów w swojej siedzibie (gdzie nie jest ograniczona ilością dostępnego miejsca czy limitem "produkowanych" decybeli). W tym roku Adam Hall zaprosił do swojej siedziby wszystkich zainteresowanych zobaczeniem i posłuchaniem wydarzenia o nazwie "Surround Experience", zrealizowanego za pomocą systemów nagłośnieniowych LD Systems i urządzeń oświetleniowych Cameo.

 

 

"Surround Experience" - synergiczne  połączenie oświetlenia i dźwięku 7.1 z najnowszymi oprawami i systemami nagłośnieniowymi firm Cameo i LD Systems - prezentowane było w dużej sali siedziby firmy. Ta ekskluzywna atrakcja targów została stworzona we współpracy m.in ze znaną niemiecką orkiestrą filmową Babelsberg i brytyjskim legendarnym producentem i realizatorem dźwięku Peterem Walshem (Simple Minds/Peter Gabriel). 

Pokaz w warstwie muzycznej stworzył tercet złożony z artystów (kompozytorów i producentów w jednym) w składzie: Kabuki, fat jon i Jens Kleinhuis, który też stał za mikserem podczas prezentacji. Jens zdradził nam również nieco więcej szczegółów technicznych dotyczących powstania i samej produkcji tego wydarzenia.

 

[img:6]

 

W przeciwieństwie do wydarzeń immersyjnych w tym przypadku kontent został przygotowany specjalnie pod system nagłośnieniowy, w formacie 7.1, który został zainstalowany w sali prezentacyjnej. Nie korzystano z żadnego dedykowanego procesora, choć w niedalekiej przyszłości planowane jest tworzenie podobnych wydarzeń surround w systemie Dolby Atmos, co już będzie wymagało zastosowania procesora obsługującego ten format. W tym przypadku miks utworu został dokonany przez Petera Walsha w jego studiu, po czym do jego odtworzenia został "zatrudniony" QLAB, który odtwarzał osiem niezależnych śladów mono, wysyłanych do odpowiednich kanałów systemu 7.1.

 

[img:4]

[img:5]

 

Do prezentacji "Surround Experience" wykorzystano system nagłośnieniowy LD Systems MAILA, składający się z trzech komponentów (plus subbas) - zestawu kolumnowego MAILA COL, modułów pasywnych do łączenia w grona MAILA SAT i modułu zasilającego MAILA SPA. System uzupełnia aktywny subwoofer 2 x 15" MAILA SUB zintegrowany z 2-kanałowym wzmacniaczem z procesorem SysCore DSP, o całkowitej mocy 2.5 kW. MAILA COL to z kolei moduł kolumny aktywnej z wbudowanymi czterema głośnikami 6.5" i wzmacniaczem z DSP o całkowitej mocy 2.5 kW, pokrywający pasmo 105 - 500 Hz.

 

[img:1]

 

Trzon systemu MAILA tworzą pasywne moduły SAT z koaksjalnym układem przetworników + membrana bierna zapewniająca rozszerzone pasmo przenoszenia w zakresie tonów niskich i średnich. Pojedynczy moduł zawiera pięć 1-calowych tytanowych głośników wysokotonowych i jeden niskotonowy o średnicy 6.5'', z falowodem SonicGuide, dzięki czemu jego pasmo pracy rozciąga się od 100 Hz do 20 kHz, a dyspersja wynosi 100 stopni w poziomie i 8 stopni w pionie. Innowacyjny mechanizm EasySplay umożliwiający regulację kąta każdego z satelitów w zakresie od 0 do 8 stopni, przy użyciu jednej ręki. Za zasilanie zestawów SAT odpowiada moduł MAILA SPA, który może napędzać maksymalnie 8 modułów SAT, a to dzięki wbudowanemu 2-kanałowemu wzmacniaczowi z DSP, o mocy wyjściowej RMS 1.25 kW.

Odtwarzanej muzyce towarzyszył specjalny pokaz świetlny oparty o urządzenia oświetleniowe marki Cameo.

 

[img:3]

[img:2]
 
Systemy liniowe Dźwięk immersyjny Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

ADAM HALL ADAM HALL www.adamhall.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > ADAM HALL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

MAUI G3: kolumna aktywna, która może być Twoim bingo!
Więcej wiadomości