Clear-Com Agent-IC - Jak przekształcić komórkę w interkom

Clear-Com Agent-IC - Jak przekształcić komórkę w interkom

22 maja 2023, 08:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Clear-Com

Bywa, że system interkomowy musi dać możliwość komunikowania z grupą pracującą poza terenem danego obiektu. W takiej sytuacji rozbudowa tradycyjnego interkomu może być zadaniem szczególnie trudnym, a zatem i – zwłaszcza w przypadku jednorazowych imprez – z ekonomicznego punktu widzenia nieuzasadnionym.

[img:1]

Clear-Com Agent-IC: Aplikacja mobilna 

W sukurs przychodzi wówczas aplikacja mobilna, taka jak Agent-IC, którą proponuje amerykańska firma Clear-Com. Stanowi ona świetne uzupełnienie dla systemów cyfrowych, opartych na matrycy Eclipse HX, czy partyline HelixNet, a także analogowych, np. Encore. Program można uruchomić na smartfonie, tablecie z systemem iOS (w wersji 9.0 lub wyższej) lub Android (od 7.1 w górę), a nawet w połączeniu ze smartwatchem!  Takie czasy... Software ten dostępny jest do pobrania z platform iTune Store oraz Google Play. Może to być urządzenie pracujące w sieci 3G, 4G, LTE, WiFi.

Co istotne aplikacja Agent-IC pozwala na zwiększenie ilości dostępnych stacji interkomowych nie generując dodatkowych kosztów!

 

[img:2]

 

Tu omówimy, bardzo skrótowo, jedynie współpracę z systemem Eclipse EX. Dostęp klientów Agent-IC do systemu jest zarządzany z poziomu oprogramowania Eclipse HX EHX. System samodzielnie obsługuje proces logowania użytkowników i szyfrowania transmisji, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności komunikacji z Eclipse HX. Agent-IC obsługuje komunikację w trybach jeden do jednego, jeden do wielu, partyline, ISO i IFB. Aplikacja obsługuje również funkcje kontroli i powiadamiania na poziomie lokalnych punktów krosowych. Posługiwanie się aplikacją niewiele różni się od obsługi typowych paneli interkomowych.

 

[img:3]

 

Oczywiście, aby komunikacja była w ogóle możliwa, w systemie muszą się znaleźć odpowiednie karty interfejsu. Clear-Com – co nie dziwi — ma takowe w swojej ofercie. Na przykład E-IPA-HX. Pojedyncza taka karta jest w stanie obsłużyć nawet 64 linie klienckie, bez konieczności korzystania z zewnętrznego serwera. 

[img:4]

 

Nie ma co rozpisywać się na temat technicznych niuansów działania całości. Kto jest zainteresowany tym tematem, niezbędne informacje znajdzie na stronie internetowej dystrybutora. Naszym celem było jedynie zasygnalizowanie pojawienia się takiego rozwiązania na rynku. Zdecydowanie warto je wypróbować!

 W kolejnym odcinku opiszemy zasadę funkcjonowania Station-IC - oprogramowania w wersji na komputery stacjonarne.  

Systemy interkomowe Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Clear-Com Clear-Com www.clearcom.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa
Clear-Com - znaczące uaktualnienie platformy Arcadia
Więcej wiadomości