FOOTSIE i wiele nowości oświetlenia scenicznego od Robe [Prolight+Sound 2023]

FOOTSIE i wiele nowości oświetlenia scenicznego od Robe [Prolight+Sound 2023]

29 maja 2023, 12:00
autor: Alicja Reszpondek
Producent: Robe
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Podczas targów Prolight+Sound czeska firma oświetleniowa Robe jak co roku zaprezentowała gamę nowości. Od długiego czasu uznawana za lidera branży oświetleniowej i tym razem potwierdziła swoją reputację innowacyjności i jakości pokazując 6 nowych produktów. Zapraszamy do relacji:

Nowości: FOOTSIE, iFORTE, iESPRITE, iPAINTE, iBeam 350, iTetra2

 

 

Robe FOOTSIE

Niezwykle interesującą nowością z zakresu, można by rzec "oświetlenia uzupełniającego", jest nowa seria FOOTSIE. Oprawa ta idealnie nadająca się do teatrów, instalacji i wszędzie tam, gdzie estetyka i zatarcie bariery między publicznością a wykonawcami ma największe znaczenie. Oprawa dostępna w dwóch długościach - 600 mm (FOOTSIE1) i 1200 mm (FOOTSIE2). Źródło światła dobieramy według naszych potrzeb i mamy do wyboru diody białe z regulacją barwy, mocne diody RGBW oraz klasyczne ciepłe białe diody ze współczynnikiem oddawania barw CRI powyżej 90.

 

[img:9]

 

Diody są rozmieszczone tak, aby zapewnić równomierne oświetlenie. Wysokość urządzenia to TYLKO 52 mm, a dodatkowe korytko na kable pozwoli schludnie schować nasze okablowanie. Żartobliwie można więc stwierdzić, że jest to kontrolowany na DMX najazd :), do którego możemy opcjonalnie dokupić narożniki o różnych kształtach. Dzięki temu FOOTSIE idealnie sprawdzi się w telewizji, na pokazach mody, eleganckich imprezach firmowych, instalacjach muzealnych, wystawach czy galeriach sztuki u najbardziej wymagających artystów.

 

[img:10]

[img:11]

 

Robe iFORTE

iFORTE - najpotężniejsze urządzenie iSeries. Mocna, wydajna i wodoodporna oprawa o wadze 42 kilogramów. iForte posiada ledowe źródło światła 1000W, dający wyjściową moc 50 000 lumenów, zoom o zakresie 5.5 do 55 stopni, system mieszania barw CMY, dwie tarcze kolorów i płynne CTO. Efekty w przestrzeni stworzymy dzięki dwóm tarczom gobo rotacyjnych, tarczy animacji, dwóch niezależnie działających pryzmatów i dwóch filtrów frost. 

Dodatkowo urządzenie posiada opatentowany przez Robe system MAPS (Motionless Absolute positioning System), który umożliwia pełną kalibrację ruchu urządzenia, pozostając statycznym.

 

[img:1]

[img:2]

 

Robe iESPRITE

iESPRITE to kolejne uradzenie z IP65, które wzbogaca legendarną oprawę Esprite o najnowszą technologię ochronną od Robe, zachowując identyczną estetykę, wydajność i funkcję, która umożliwia nam bezproblemową integrację między tymi urządzeniami.

Aby utrzymać niezmiennie wysoki strumień świetlny, woda, brud, kurz, zamglenie i dym są odpychane od przedniej soczewki dzięki unikalnej hydrofobowej, oleofobowej powłoce Robe ParCoat, która umożliwia łatwe czyszczenie/usuwanie bez zarysowań i uszkodzeń.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

 

Robe iPAINTE

iPAINTE to starszy brat urządzenia do zastosowań wewnętrznych PAINTE. Ma w stu procentach kompatybilne funkcje oraz wygląd zewnętrzny. Został wzbogacony o system RAINS (Robe Automatic Ingress Neutralization System), który zarządza kontrolą wilgotności, temperatury i ciśnienia. Automatycznie usuwa wszelką wilgoć wykrytą w urządzeniu, zapewniając stałe monitorowanie w celu zapewnienia najwyższej wydajności.

 

[img:6]

[img:7]

[img:8]

 

Robe iBeam 350

iBeam 350 to kolejna wersja odnoszącej sukcesy oprawy LEDBeam 350, która również jest w 100% zintegrowana z jej poprzednikiem, zawierając, jak wszystkie pokazane na tegorocznych targach nowe oprawy, system ochrony RAINS, a także system POLAR+, czyli specjalny tryb czuwania o niskim zużyciu energii, w którym czujniki urządzenia pozostają aktywne. Zapewnia to natychmiastową gotowość do pracy nawet przy temperaturze -50 stopni Celsjusza. iBeam 350 ma spektakularny zoom od 3.8 do 52 stopni i moc wyjściową 7800 lumenów z 12 mikrochipów RGB o oby 40W.

 

[img:12]

 

Robe iTetra2

iTetra2 to ruchoma listwa LED, która podobnie jak w przypadku poprzednich urządzeń jest kompatybilna w funkcjonalności ze swoją poprzedniczką - iTetrą. Listwa posiada budowany system RAINS, który automatycznie usuwa wilgoć wykrytą w urządzeniu, a ponadto za każdym razem przeprowadza autotest, gdy wykryje, że osłona została zdjęta i wyświetli nam komunikat z błędem, jeśli uszczelki lub osłony nie zostały prawidłowo założone, lub śruby blokujące nie są dokręcone.

 

[img:13]

[img:14]
  
więcej: www.robe.cz
Oświetlenie led Oświetlenie architektoniczne Koloryzatory Blindersy Efekty / Lasery Reflektory Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
Clear-Com: jeden z największych speców od systemów interkomowych
Więcej wiadomości