Rozwiązanie pro audio dla świata dźwięku, światła i multimediów.  Switche sieciowe Agora (10 gigabit)

Rozwiązanie pro audio dla świata dźwięku, światła i multimediów. Switche sieciowe Agora (10 gigabit)

31 maja 2023, 10:00
Producent: Agora
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Niedawno informowaliśmy o ofercie francuskiego producenta switchy sieciowych Agora, które zapewniają uniwersalność, ogromne możliwości i bezpieczną redundancję. Główną grupą produktów jest seria Ghost. Nazwa, pochodząca od „Gigabit Host” wiele mówi o tych urządzeniach – znajdują się wśród nich switche z portami o przepustowości do 10 gigabit!  Wszystkie produkty wyposażone są w rozbudowany zasilacz, który w opcji może być zasilaczem redundantnym.

 

 

[img:1]

 

Ghost jest wielozadaniową platformą w obudowie rackowej 1U, przeznaczoną do multipleksowania, przesyłania i monitorowania sygnałów transmisyjnych w sieci Ethernet. Pozwala tworzyć zaawansowane sieci i łatwo nimi zarządzać w oparciu o graficzny interfejs, a nie skomplikowane programowanie. Dzięki temu mogą z nich z powodzeniem korzystać nawet osoby bez specjalistycznej wiedzy z dziedziny IT. Sieci Ghost są w pełni kompatybilne z protokołami Dante, AES67, NDI, VoIP, Artnet, Ethersound, Cobranet oraz Ravenna.

 

[img:3]

 

Systemy Ghost można określić jako autostradę dla transmitowanych mediów, po której może swobodnie poruszać się dowolny pojazd z pierwszeństwem na swojej dedykowanej części, bez żadnych globalnych korków. W połączeniu z kartami sieciowymi Auvitran (przy wykorzystaniu mostka Agora H1) rozwiązania Ghost oferują możliwości dotychczas dostępne wyłącznie w systemach opartych na transmisji optycznej. Ale, co istotne, kosztują o wiele mniej.

 

[img:2]

 

Rozszerzeniem dla serii Ghost jest urządzenie Fast F2. Może ono pracować samodzielnie jako podwójny, redundantny switch sieciowy. Zaś w trybie rozszerzenia systemu Ghost zwiększa liczbę portów sieci. Do zarządzania platformą Ghost/Fast zaprojektowano software Agora Controller. To dedykowane do zastosowań tourowych oprogramowanie pozwala na jednoczesne zarządzanie nawet 200 urządzeniami w sieci, z poziomu komputera opartego na systemach Windows, MacOS lub Linux. Produkty marki Agora dostępne są w ofercie Audio Plus od czerwca 2023. Zamów swoje demo już dziś!

 

[img:4]
 
Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Clear-Com: jeden z największych speców od systemów interkomowych
Więcej wiadomości