Mad Cool Festival w Hiszpanii

Mad Cool Festival w Hiszpanii

8 czerwca 2023, 22:32

Robbie Williams od lat znajduje się na szczycie muzycznych list przebojów. W jednym ze swoich ostatnich wywiadów po raz kolejny zaskoczył miliony swoich fanów, twierdząc, że miał kilka spotkań z kosmitami… A jego występ na Mad Cool Festival będzie nie z tego świata.

Tego samego dnia piosenki Lizzo nie powstrzymają ludzi przed tańczeniem do nich. Amerykańska piosenkarka to czysta energia i pozytywność. Swoją popkulturą podbiła miliony fanów swoimi piosenkami „Juice” czy „About Danm Time”. Piosenki, które nie przestały grać na wszystkich platformach i portalach społecznościowych w ciągu ostatniego roku.

Pierwszego dnia zagra również Lil Nas X. Amerykański queerowy raper zburzy dom, tak jak zrujnował scenę muzyczną wydając „Old Town Road”. Jak sam mówi w swojej piosence „Nie możesz mi nic powiedzieć, nie możesz mi nic powiedzieć…” i nikt nie będzie mógł powiedzieć nic negatywnego o jego występie po tym, jak nacieszy się jego eklektycznym brzmieniem i brawurowym wykonaniem.

Rina Sawayama z dwoma albumami studyjnymi, ostatnim wydanym w tym roku, przyjeżdża do Madrytu, aby pokazać, że jej alternatywny styl odniósł sukces, gdziekolwiek się wydaje. Ta brytyjska piosenkarka zrewolucjonizowała brytyjską scenę w ostatnich latach. Od czasu wydania jej debiutancki album „Rina” (wyprodukowany przez siebie) nadal brzmi wszędzie, a dzięki swojemu charakterystycznemu klimatowi stała się jedną z największych gwiazd tegorocznego składu.

W piątek 7 Queens of the Stone Age powraca na Mad Cool Festival po przejściu przez jego etap w edycji 2018. Amerykański zespół zadebiutuje 16 czerwca po wydaniu ósmego albumu studyjnego „In Times New Roman…”. Powrót zespołu oznacza, że jeśli trzeba mówić o Stonerze i alternatywnym rocku, to mają wiele do powiedzenia.

Tego dnia zabrzmią również gitary The Black Keys. Które są istotną częścią najbardziej aktualnego Blues Rocka, nie przestają wydawać hitów w ostatnich latach i wygląda na to, że w 2024 roku będą nadal powiększać listę. Właśnie ogłosili, że przygotowują nowy album, który będzie „epicki”. Podekscytowanie tą wiadomością nie będzie możliwe, aby uciszyć publiczność, która będzie skandować wraz z niepowtarzalnym głosem Dana Auerbacha na Mad Cool Festival.

Również w piątkowy wieczór olśniewający Sam Smith przebije się przez tłum. Wyrafinowany i przełomowy, jest już uważany za punkt odniesienia dla nowych pokoleń, które podbije super glam i czysto mściwym show, którego nie mogło zabraknąć na scenie Mad Cool podczas tej szóstej edycji.

Sobota 8-go będzie niecierpliwie oczekiwaną kolejką Red Hot Chili Peppers. Anthony, Flea, John i Chad przeniosą festiwal w nowy wymiar swoim elektryzującym funk-rockiem. Data, w której będą obchodzić 40-lecie kariery. Pomimo długiej kariery, kalifornijski zespół ląduje z nienaruszoną esencją i wysadzi w powietrze główną scenę Mad Cool Festival, koncert, na którym dołączą tysiące fanów.

Liam Gallagher, jeden z wielkich głosów britpopu lat 90., dołączy do sobotniego line-upu jako jedna z ostatnich gwiazd rocka sceny muzycznej. Ten występ będzie wielką atrakcją dla tych fanów Oasis, którzy od 10 lat czekają na pojednanie The Two Brothers. Ta mityczna muzyczna miłość i nienawiść, w której Liam i Noel Gallagher nie przestali się ze sobą nabijać, podpala sieci medialne. Czy w końcu nastąpi powrót? Do tego czasu ich piosenki będą ryczeć na scenie w Mad Cool, udowadniając, że są muzycznymi hymnami, które przechodzą z pokolenia na pokolenie.

A królowie brytyjskiej elektroniki The Prodigy, których nie mogło zabraknąć z utworami tak rozpoznawalnymi jak „Voodoo People” czy „Take Me to the Hospital”, doprowadzą publiczność do szału. Po zasłużonej przerwie powracają ze swoim gatunkiem Big Beat dając jasno do zrozumienia, że na dużych scenach czeka ich jeszcze duża przestrzeń. Ich energetyczne sety pozostaną w pamięci publiczności jako jedno z najważniejszych wydarzeń Mad Cool 2023.

Trzy pełne dni muzyki na żywo z zespołami na najwyższym poziomie i zaangażowanie w miks różnych projektów artystycznych sprawiły, że Mad Cool Festival stał się jednym z obowiązkowych przystanków na trasie krajowych i międzynarodowych festiwali. Muzyczne i kulturowe odniesienie do Madrytu, które przyciągnie tysiące ludzi, którzy przeniosą się do stolicy z różnych części świata.

W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety, które można kupić na stronie madcooltickets.com

CENY:
- Bilet dzienny normalny: od 85 €.
- Bilet dzienny VIP: od 185 €.
- Bilet sezonowy VIP: od 480 €.
- Bilet okresowy normalny: od 195 € (wyprzedany).

Alternatywa

Muzyka

Anastacia zagra w Polsce
Więcej wiadomości