Reeperbahn Festival w Hamburgu

Reeperbahn Festival w Hamburgu

4 września 2023, 18:48

Festiwal Reeperbahn to najbardziej prestiżowa w Europie platforma międzynarodowego przemysłu muzycznego oraz największy festiwal klubów muzycznych na świecie. Od 2006 roku hamburski Reeperbahn w sercu dzielnicy St. Pauli każdego września na cztery dni zamienia się w hotspot międzynarodowego świata muzycznego, z artystami, publicznością, przedstawicielami branży i gośćmi publicznymi.


Festiwal Reeperbahn chce poszerzyć swoją publiczność o nowe muzyczne horyzonty, stworzyć wyjątkowe chwile i przygotować grunt pod przyszłość. Festiwal Reeperbahn stanowi zatem interfejs dialogu między artystami, odbiorcami i ludźmi z branży muzycznej w celu zorientowania na przyszłość i wyznaczania trendów. Program bezpłatnego wstępu na festiwalu Reeperbahn Village ma również w ofercie mnóstwo ofert związanych z muzyką i kulturą dla tych, którzy tego nie robią z oficjalną opaską wstępu na festiwal.

Festiwal Reeperbahn to zarówno scena dla międzynarodowych talentów, jak i forum dla omawianie tego, co jest aktualne w światowym przemyśle muzycznym. To miejsce, w którym można wykazać się kreatywnością siły regularnie kreują idee, które kształtują przyszłość muzyki i społeczeństwa którego wpływ wykracza daleko poza cztery dni wydarzenia.

Podczas festiwalu w Reeperbahn zrodził się pomysł dla przedstawicieli różnych płci w całej Europie na rzecz równości Keychange, której głównym partnerem jest Reeperbahn Festival od 2019 roku, a który oficjalnie pojawił się na amerykańskim rynku muzycznym w 2022 roku. Oferta muzyki na żywo festiwalu Reeperbahn obejmuje wszystkie najważniejsze aktualne  gatunki i trendy. Publiczność, ludzie biznesu muzycznego i artyści wspólnie odkrywają nową muzykę i wykonawców w klubach St. Pauli. Ucieleśnienie tej podróży jest międzynarodowy konkurs muzyczny ANCHOR. 

Goście z branży muzycznej mogą zaplanować swój dzień spośród szerokiej gamy różnych sesji. Dyskusje panelowe, wykłady programowe, wywiady, warsztaty i kursy mistrzowskie oraz wydarzenia networkingowe, sesje kojarzeń, prezentacje i wszystkie spotkania mają na celu wspieranie i poszerzanie istniejących sieci kontaktów oraz rozmów. Program konferencji obejmuje wszystkie najnowsze tematy i wyzwania w międzynarodowym biznesie muzycznym, obejmującym rozrywkę na żywo, publikacje i nagrania, synchronizację biznesu i marek, technologię, zrównoważony rozwój i wiele więcej.

Program NEXT GEN to szansa dla młodych ludzi zainteresowanych biznesem aby uzyskać wgląd w różne obszary przemysłu muzycznego. W Wiosce Festiwalowej, konferencje na rzecz cyfrowej kultury młodzieżowej TINCON oferują wykłady i warsztaty na temat bieżących wydarzeń od popkultury, technologii i nauki po politykę internetową i aktywizm.

Oprócz pozycji muzycznych program festiwalu publicznego obejmuje tematykę związaną z popkulturą, perspektywami innowacyjnymi, krytyką społeczną, tożsamością i różnorodnością. Kluby, sale koncertowe, kina, galerie i przestrzenie alternatywne są gospodarzami rozwiązań interaktywnych wystaw, podcastów na żywo, wydarzeń czytelniczych i dyskusji oraz pokazów filmów. 

18. edycja festiwalu Reeperbahn w 2023 r. obejmuje około 700 indywidualnych wydarzeń w dla gości zawodowych i publicznych w około 80 miejscach. Proporcja płci na festiwalu wynosi co najmniej 50/50. Oczekuje się, że w sumie odwiedzi nas 50 000 gości.

Alternatywa

Muzyka

Nowy singiel Brodki
Więcej wiadomości