Muzyka Naszych Czasów po raz kolejny w Warszawie

Muzyka Naszych Czasów po raz kolejny w Warszawie

15 września 2023, 21:34

Fundacja Cultura Animi po raz czwarty organizuje warsztaty wokalne i instrumentalne (zespołowe) „Muzyka Naszych Czasów”. Impreza odbędzie się 26–30 września bieżącego roku w Warszawie. [img:1]

Funkcję Dyrektora Artystycznego warsztatów objęła Agnieszka Wilczyńska. Zajęcia będą prowadzone w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie – partnerze warsztatów. Koncert finałowy będzie miał zaś miejsce na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Warszawie. Odbywające się w ramach imprezy próby, koncerty i panele dyskusyjne pozwolą na wymianę doświadczeń w zakresie szkolnictwa artystycznego oraz wzmocnią i aktywują po okresie pandemii współpracę placówek artystycznych na szczeblu krajowym.

Warsztaty będą się odbywać w formule kursów mistrzowskich przeznaczonych zarówno dla uczestników biernych, jak i czynnych. Ich głównymi celami są: doskonalenie umiejętności artystycznych uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz uczelni artystycznych, promocja muzyki rozrywkowej oraz jazzu, a także integracja uzdolnionych młodych muzyków. „Muzyka Naszych Czasów” będzie kontynuacją warsztatów z lat ubiegłych.

Tegoroczne wydarzenie zorganizujemy w formie kursów wokalistyki jazzowej i estradowej połączonych z warsztatami dla instrumentalistów grających lub zainteresowanych wykonywaniem muzyki rozrywkowej i jazzu. Poza lekcjami wokalistyki jazzowej i estradowej zorganizujemy warsztaty aranżacji i praktyki wykonawczej dla instrumentalistów wchodzących w skład zespołów muzycznych grających z wokalistami. Zorganizujemy też jam sessions oraz koncert finałowy, w którym wezmą udział uczestnicy warsztatów, wykładowcy oraz zaproszeni goście. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w atmosferze pracy w relacji mistrz – uczeń pod okiem wybitnych artystów, specjalistów i uznanych autorytetów w dziedzinie wykonawstwa muzycznego oraz pedagogiki. Podczas warsztatów będzie można zatem nie tylko doskonalić swój warsztat, ale także kształtować muzyczną świadomość i budzić artystyczną wrażliwość.

Poniżej lista wykładowców:

Agnieszka Wilczyńska – lekcje pokazowe (wokalistyka jazzowa),
Irena Kijewska – lekcje pokazowe (wokalistyka estradowa),
Nikola Kołodziejczyk – warsztat (styl i aranżacja dla instrumentalistów współpracujących z wokalistami estradowymi i jazzowymi),
Mateusz Smoczyński – wykład (kompozycja i improwizacja oraz wskazówki dotyczące prowadzenia kariery),
Bogdan Hołownia – akompaniament dla wokalistyki jazzowej,
Jan Przepiórkowski – akompaniament dla muzyki estradowej.
oraz
Paula Dziczek – warsztat (doskonalenie odporności na stres z elementami medytacji i Qigongu),
Małgorzata Kustosz-Piątosa – wykład (wokaliści estradowi na konkursach i festiwalach),
Malina Sarnowska – wykład (jak występować z sukcesem),
Magdalena Todynek-Jabłońska – wykład (przygotowanie do życia koncertowego),
Bolesław Scholl – obsługa realizatorska i warsztaty pracy z mikrofonem,
Piotr Syndoman – sesje fotograficzne,
Jacek Paszkowski – warsztat (metoda Feldenkraisa).

Zapraszamy na stronę:
https://www.facebook.com/MuzykaNaszychCzasow/ 

Muzyka

Nowy singiel Brodki
Więcej wiadomości