Theo Katzman już za tydzień zagra w warszawskich Hybrydach

Theo Katzman już za tydzień zagra w warszawskich Hybrydach

24 września 2023, 10:00

Autor takich piosenek jak „Break up together”, „What did you mean by love?” czy „Good to be alone” wystąpi w Polsce po rocznej przerwie i zagra koncert w Hybrydach. Bilety w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste.

Theo Katzman, po świetnie przyjętym występie na festiwalu Jazz Around 2022, zagra w Warszawie najnowsze utwory z zapowiadanego albumu „Be The Wheel”. Amerykański multiinstrumentalista, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny z Los Angeles, sięga do gatunkowego soulu, R&B, rock’n’rolla i folku. Jego muzyka to fuzja popu, jazzu, funku i indie rocka. Artysta jest członkie funkowej supergrupy Vulfpeck, jednak to solowe projekty stawia na pierwszym miejscu w karierze.

 

[img:1]

 

Urodzony w Nowym Jorku Katzman zaznaczał swoją obecność na scenie od początku XXI wieku, udzielając się w wielu muzycznych projektach. Debiutancki album studyjny „Romance Without Finance” wydał w 2011 roku. Drugi album studyjny Theo Katzmana „Heartbreak Hits”, jak sam mówi album „smutku i straty”, powstał w trudnym dla artysty czasie w 2017 roku.

Ostatnia solowa płyta „Modern Johnny Sings: Songs in The Age of Vibe”, na której artysta pod postacią Modern Johnny’ego porusza poważne społeczno-polityczne tematy, ukazał się w styczniu 2020 roku. Theo Katzman potrafi być i zabawny, i mroczny, i polityczny, i satyryczny i pięknie absurdalny. Można słuchać i słyszeć siebie w jego muzyce — recenzja albumu w „The Indy Review”.

 

[img:2]

 

Jako autor tekstów piosenek, artysta koncentruje się przede wszystkim na lirycznej koncepcji utworu. Jego ulubionymi autorami są Frank Ocean, Joni Mitchell i Paul Simon. W muzyce Katzmana pobrzmiewają też echa chwytliwego pop rocka inspirowanego latami 70. takich zespołów jak The Eagles i Little Feat. Najnowszy singiel artysty „Be The Wheel” ukazał się na początku lutego i jest zapowiedzią kolejnego albumu.

 

 

Fot. Materiały prasowe

Rock Pop

Muzyka

Guano Apes rusza w jesienną trasę 2024
Więcej wiadomości