Nowy singiel Brodki

Nowy singiel Brodki

30 września 2023, 14:12

Dziś do sieci trafił “Gad” – nowy singiel Brodki, powstały we współpracy z producentem 1988. Mimo, że jest to pierwsza wspólna kompozycja duetu sprzed kilku lat — dopiero teraz zdecydowali się ją opublikować i podsumować pracę nad wyjątkowym, świetnie przyjętym albumem “Sadza”.

[img:1]

 “Gad” jest wierszem z 1920 roku, który ukazał się w zbiorze utworów Bolesława Leśmiana zatytułowanym „Łąka”. Brodka i 1988 postanowili zinterpretować go muzycznie w stylu “Sadzy” – osobistego, szczerego albumu Artystki, który ukazał się w październiku 2022 roku i szybko zdążył zyskać miano kultowego – zgarniając dwa Fryderyki i pojawiając się w zestawieniach najlepszych płyt ubiegłego roku. Utwór „Gad” jest klamrą zamykającą „Sadzę” i ten wyjątkowy dla mnie etap. Jest utworem, od którego zaczęła się nasza współpraca z 1988 i tym, którym chcielibyśmy podziękować słuchaczom za oddanie oraz niesamowite emocje towarzyszące „Sadzy”.

Poezja Leśmiana przenosi w magiczne miejsca. „Gad” mówi o pożądaniu i zależności - w sposób nieopisany przedtem przez nikogo innego. Teledysk autorstwa Dawida Misiornego jest dla mnie rozprawieniem się z ikonicznym obrazem kobiety i węża znanym z Biblii czy sztuki. Tylko kto kogo kusi? Zapraszam do pełnej transu, pełzającej podróży. – opowiada Brodka.

Zobacz klip do utworu “Gad” w reżyserii Dawida Misiornego:

 

Posłuchaj utworu “Gad” w serwisach streamingowych:
https://Kayax.lnk.to/Brodka_Gad

Partnerami looku Artystki w klipie są: YSL BEAUTY oraz L’Oreal Professionnel.

Źródło: materiały prasowe 

Polskie Alternatywa

Muzyka

Guano Apes rusza w jesienną trasę 2024
Więcej wiadomości