Cameo na gali rozdania nagród M.A.M.A.

Cameo na gali rozdania nagród M.A.M.A.

10 maja 2024, 08:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Pewne imprezy, jak na przykład ceremonie wręczania różnego rodzaju nagród, wymagają odpowiedniej oprawy – scenograficznej, choreograficznej, nagłośnieniowej i oświetleniowej. Nagrody M.A.M.A. to najważniejsze trofea w branży muzycznej na Litwie - zapewne to taki litewski odpowiednik naszych Fryderyków. 7 maja odbyła się feta z okazji ich rozdania. I tu dochodzimy do kwestii wspomnianej na samym wstępie, a konkretnie oświetlenia.

 

[img:1]

 

Impreza zgromadziła 8.000 widzów, a jej miejscem była największa hala widowiskowa w krajach bałtyckich, Žalgiris Arena w Kownie (w trakcie rozgrywek np. koszykarskich trybuny mogą pomieścić nawet 14.500 osób!).

 

[img:2]

 

Do iluminacji zaprojektowanej przez Lechasa Bedulskijego, Pijusa Norušisa i Andriusa Stasiulisa użyto potężnej baterii ponad 250 urządzeń oświetleniowych marki Cameo z serii OPUS oraz ZENIT, dostarczonych przez firmę balic Production sernice, pełniącą rolę generalnego dostawcy wszelkich usług technicznych. Pozwoliło to uzyskać w pełni spójny wygląd poszczególnych segmentów sceny. Lampy profilowe OPUS X wykorzystano jako oświetlenie frontu i tyłu, podczas gdy na potrzeby efektów powietrznych użyto hybrydowych OPUS-ów H5. Nad sceną natomiast zawisła swego rodzaju matryca świetlna, którą tworzyło 100 ZENIT-ów P130 LSD.

Uzupełnienie stanowiły naświetlacze ZENIT W600 SMD Wash, generujące efekty wash i stroboskopowe, natomiast kolejne ZENIT-y W600 (ale nie SMD) posłużyły jako „oślepiacze” publiczności, czyli – po naszemu, branżowemu – blindery.

 

[img:8]

Oprawy Cameo, a szczególnie głowice OPUS X Profile, to stały element arsenału Andriusa Stasiulisa. Wynika to stąd, że, jak sam mówi, „oferują duży zoom i fantastyczne mieszanie kolorów”. I dodaje: "W przypadku gali rozdania nagród tego rodzaju ważne jest, aby opracować taki projekt oświetlenia, który będzie wszechstronny i sprawdzi się w różnych gatunkach muzycznych - od popu, przez rock, po electro i nie tylko. Istotne są też jakość światła i niezawodność. Cameo prezentuje obie te cechy w pełnym zakresie ". 

Znając dorobek Stasiulisa, jako projektanta systemów oświetleniowych, nie wypada podawać jego opinii w wątpliwość.

 

[img:7]
 

Naświetlacze teatralne Profilowe PAR Reflektory Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo na gali rozdania nagród M.A.M.A.
Więcej wiadomości