HD620S - nowe „sześćsetki” od Sennheisera

HD620S - nowe „sześćsetki” od Sennheisera

14 maja 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Sennheiser jest szeroko znanym producentem wielu produktów pro audio, ale najszerzej kojarzone są te z grupy systemów bezprzewodowych oraz słuchawek. Nowość, o której przeczytacie poniżej, należy do drugiej grupy. HD620S, tak się one nazywają, to słuchawki należące do rodziny 600, a docelową grupą odbiorców są ludzie z lekkim odchyłem na punkcie jakości brzmienia, czyli, krótko mówiąc, audiofile.

 

[img:1]

 

Oczywiście pojęcie „audiofilskie” jest mocno subiektywne i każda firma definiuje je na swój sposób. I to jest w tej całej historii najciekawsze, albowiem słuchawki audiofilskie w znakomitej większości przypadków to konstrukcje otwarte bądź półotwarte, zaś HD620S są słuchawkami zamkniętymi. Nie twierdzę, że to jedyny taki model, jaki istnieje, a Sennheiser jest w tym zakresie pionierem, niemniej jest to podejście co najmniej nieortodoksyjne.

 

[img:2]

 

HD620S oparte są na wytwarzanych w fabryce Sennheisera w Irlandii specjalnie strojonych przetwornikach o średnicy 42 milimetrów, z cewką o impedancji 150 omów. Gwarantują one brzmienie charakterystyczne dla całej rodziny 600, zaś wysoki współczynnik tłumienia ruchu membrany sprawia, że słuchawki te świetnie przetwarzają wszelkie transjenty. Natomiast fakt zamknięcia przetworników w szczelnych obudowach wcale nie oznacza, że dźwięk jest uwięziony i zduszony w sposób podobny, jak w konstrukcjach zamkniętych. Ich budowa zapewnia swobodny, jak na te warunki, ruch powietrza, a to przekłada się na wrażenie korzystania ze słuchawek otwartych, przy jednoczesnym zachowaniu perfekcyjnej izolacji akustycznej od otoczenia.

 

[img:3]

 

Oczywiście dobre, rasowe słuchawki muszą nie tylko pięknie grać, ale też dobrze się prezentować, być wygodnymi i trwałymi. Konstrukcja słuchawek HD620S łączy wszystkie te cechy. Ich wygląd wyraźnie nawiązuje do innych modeli z gamy 600, a trwałość zapewnia im m.in. metalowe wzmocnienie pałąka oraz obudów nauszników.

W komplecie ze słuchawkami znajdziemy odłączany przewód o długości 1,8 metra, a także adapter z wtyku 3,5 mm na 6,3. Przewód jest podłączany z jednej strony, za pośrednictwem złącza z blokadą. Wszystko możemy przechowywać w woreczku, który zapobiega gromadzeniu się kurzu. Cena nowych słuchawek określona została na 1.499 złotych, a ich wprowadzenie do sprzedaży ustalone na 6 czerwca.

 

[img:5]

[img:4]
 

więcej: sennheiser.pl
Kompaktowe do muzyki Słuchawki konsumenckie Słuchawki

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości