Tascam IF-ST2110 - karta „usieciowiająca” dla mikserów Sonicview

Tascam IF-ST2110 - karta „usieciowiająca” dla mikserów Sonicview

17 maja 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Tascam
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Takie mamy czasy, że komunikacja sieciowa stała się w przypadku sprzętu studyjnego funkcjonalnością w rodzaju „must have”. Szczególnie dotyczy to konsolet nadawczych, ale też i takich, które niekoniecznie projektowano z myślą o pracy w większych, bardziej rozbudowanych środowiskach broadcastowych, jak choćby Sonicview 16XP/24XP marki Tascam. Aby możliwe było wprzęgnięcie takiego miksera do sieci audio, trzeba wyposażyć go w stosowną kartę sieciową. I taką właśnie jest dedykowana mu IF-ST2110. Co prawda konsolety 16XP/24XP mają wbudowane porty Dante, ale nie każda sieć zbudowana jest w oparciu o ten standard.

 

[img:1]

 

Karta ta umożliwia wspomnianej konsolecie obsługę standardu sieciowego SMPTE ST 2110 AV, a jej debiut miał miejsce podczas niedawnych targów NAB Show 2024 w Las Vegas Convention Center.

 

[img:2]

 

Karta zapewnia dostęp do 64 wejściowych i wyjściowych kanałów audio (przy częstotliwości próbkowania 48 kHz; podwyższenie jej do 96 powoduje zmniejszenie liczby kanałów do 32x32), z redundancją sieci, zgodnie ze standardem SMPTE ST 2022-7, oraz obsługą NMOS, AES67 i SAP. Karta obsługuje sygnały 16-, 24- i 32-bitowe. Chociaż nadawcy coraz częściej wdrażają sieci AV SMPTE ST 2110 i AES67, zdarzają się również sytuacje, w których używane są różne protokoły IP, dlatego możliwość konwersji pomiędzy wieloma formatami jest ogromną zaletą. Produkt ma zostać wprowadzony do globalnej sprzedaży jesienią bieżącego roku.

 

[img:3]

 

IF-ST2110 powiększa istniejącą gamę opcjonalnych kart rozszerzeń TASCAM, wśród których znajdziemy karty MADI, AES-EBU, wejść/wyjść analogowych czy Dante.

Firma TASCAM udostępniła niedawno aktualizację firmware’u Sonicview 16/24 do wersji 1.5. Wprowadza ona możliwość obsługi dwóch torów monitorowych, znacznie ulepszone funkcje przesyłania komunikatów zwrotnych i komutacji wyjść i wiele innych. 4 kwietnia opublikowano natomiast wersję 1.6, zawierającą dalsze udoskonalenia m.in. w dziedzinie odsłuchu i funkcji talkback w aplikacjach nadawczych.

 

[img:4]
 

więcej: tascam.com
Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Mniejsze wydatki w ośrodku kultury? Wymień wzmacniacze!
Więcej wiadomości