Większe możliwości mikserów Yamaha DM3 z nowym softem V2.0

Większe możliwości mikserów Yamaha DM3 z nowym softem V2.0

21 maja 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń

Yamaha Corporation ogłasza wydanie nowej wersji oprogramowania sprzętowego 2.0 dla cyfrowych mikserów serii DM3, która znacznie zwiększa elastyczność i możliwości rozbudowy dzięki nowym, zgłaszanym przez klientów funkcjom, w tym funkcji insert, trybu sterownika USB i nie tylko.

 

[img:2]

 

Wprowadzona na rynek w kwietniu 2023 roku seria DM3 ustanowiła nowy standard w dziedzinie kompaktowych mikserów cyfrowych, obalając stereotyp, że kompaktowa konsoleta cyfrowa oznacza konieczność kompromisu w zakresie funkcjonalności. Seria DM3 już teraz cieszy się dużą popularnością, a wraz z oprogramowaniem sprzętowym 2.0 zapewni większą funkcjonalność i elastyczność w szeregu profesjonalnych zastosowań.

 

[img:3]

 

Do kanałów wejściowych/wyjściowych dodano nową funkcję insert. Umożliwia to użytkownikom podłączanie wtyczek VST przez USB (za pomocą dołączonego oprogramowania VST Rack Elements), a także podłączanie urządzeń zewnętrznych przez USB lub Dante.

 

[img:4]

 

Dodano także dodatkową opcję trybu sterownika USB. Oprócz istniejącego Trybu 1, który umożliwia podłączenie 18 kanałów do jednej aplikacji, Tryb 2 umożliwia podłączenie aż do czterech aplikacji przez USB do komputera PC lub Mac. DM3 jest teraz także kompatybilny z Dante Domain Manager, zapewniając dalszą rozbudowę i elastyczność sieci Dante.

 

[img:5]

 

Dalsze ulepszenia obejmują obsługę formatu pamięci exFAT USB, co oznacza mniej ograniczeń i łatwiejsze nagrywanie wysokiej jakości dźwięku na zewnętrznych nośnikach pamięci USB o pojemności do 256 TB. Format FAT32 będzie nadal obsługiwany, z ograniczeniem do nośników o maksymalnej pojemności 32 GB.

 

[img:6]

 

Inne nowe funkcje w aktualizacji oprogramowania sprzętowego do wersji 2.0 obejmują kalibrację ekranu i kalibrację pozycji suwaków, które zwiększają spójność wrażeń użytkownika i umożliwiają dostosowanie balansu kolorów ekranu w zależności od środowiska operacyjnego.

 

Seria Yamaha DM3 ustanowiła nowy standard dla mikserów kompaktowych i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy udostępnić tę aktualizację, która zapewnia jeszcze większą elastyczność i możliwości rozbudowy. Uważamy, że będzie to korzystne dla wielu profesjonalnych użytkowników. W ciągle zmieniającym się świecie, który stale stwarza nowe wyzwania i możliwości, nowe oprogramowanie sprzętowe dla mikserów serii DM3 zapewnia użytkownikom moc i elastyczność, dzięki którym mogą zrobić więcej dzięki kompaktowej konsoli cyfrowej.

Thomas Hemery - Dyrektor generalny działu rozwiązań profesjonalnych Yamaha

 

więcej: pl.yamaha.com
Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa

Pro Audio

Mniejsze wydatki w ośrodku kultury? Wymień wzmacniacze!
Więcej wiadomości