Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna

Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna

20 maja 2024, 11:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Solid State Logic

No i znów się zachmurzyło, tym razem nad Solid State Logic. Ale spokojnie, w tym przypadku nie oznacza to niczego złego. Jak wiemy, technologia pracy w chmurze upowszechnia się z każdym rokiem i kolejne firmy uruchamiają własne usługi i systemy tego rodzaju. Tym razem to właśnie firma SSL poczyniła taki krok, „odpalając” System T Cloud Virtualized Mixing. Jak się zapewne domyślacie, jest to rozwiązanie pozwalające na przeprowadzanie nadawczych prac mikserskich zdalnie, za pośrednictwem chmury.

[img:1]

Ta nowa platforma do realizacji transmisji na żywo daje do dyspozycji 256 torów przetwarzania w formatach stereo, 5.1 oraz immersyjnych, aż do konfiguracji 9.1.6, z opcjonalnymi możliwościami konwersji do formatu NDI, a wszystkim można sterować za pomocą interfejsów sprzętowych lub programowych, z dowolnego miejsca na świecie. Takie rozwiązanie pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów, choćby poprzez redukcję wydatków na sprzęt, jaki należałoby zainstalować w poszczególnych miejscach produkcji.

Dzięki implementacji Dante Connect, silnik Virtual Tempest Engine oferuje 256 x 256 wejść i wyjść, z kontrolą routingu audio zarządzaną bezpośrednio z interfejsu użytkownika oraz przechowywaną i przywoływaną z pliku show. W rozproszonej architekturze produkcyjnej integrator może zastosować dowolną kombinację interfejsów sterujących sprzętem i oprogramowaniem.

[img:2]

Nowe rozwiązanie powstało jako owoc współpracy Solid State Logic z Audiotonixem oraz firmą Calrec. Dzięki ścisłej kooperacji z wiodącymi nadawcami uzyskano wszechstronny obraz potrzeb produkcyjnych, szczególnie w zakresie przetwarzania w chmurze i wirtualnej kontroli. Dzięki serii wydarzeń Proof-of-Concept (PoC), mających na celu sprawdzenie funkcjonalności i obejmujących m.in. produkcje realizowane na żywo, SSL i Calrec wspólnie opracowały wirtualne algorytmy DSP.

[img:3]

System T Cloud Virtualized Mixing został zaprezentowany światu podczas targów NAB Show w Las Vegas, które odbyły się w ubiegłym miesiącu. Żądnych bliższych informacji odsyłamy do polskiego dystrybutora Solid State Logic, firmy Commercial Audio.

 

Nagłośnienie instalacyjne Interfejsy audio Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

Studio

Arturia FX Collection 5 - Ulepszaj, przekształcaj, twórz!
Więcej wiadomości