Aria poszerza katalog gitar o dwie bardzo ciekawe konstrukcje

Aria poszerza katalog gitar o dwie bardzo ciekawe konstrukcje

21 maja 2024, 09:00
autor: Przemysław Rajewski
Producent: Aria
Dystrybucja: Music Info

Nowości w katalogu firmy Aria zawsze cieszą. Gitary tego japońskiego producenta zawsze pozytywnie zaskakują doskonałym stosunkiem ceny do jakości i nie inaczej jest w tym przypadku. Serie gitar 615 GTR oraz 714 GTR z pozoru mogą wyglądać jako kolejne kopie pewnych ponadczasowych konstrukcji, ale oferują kilka ciekawych rozwiązań, które wyróżniają je na tle innych konstrukcji w tym segmencie cenowym.

 

[img:4]

 

Aria 615 GTR jest konstrukcją, która w luźny sposób nawiązuje do kultowego Tele. Korpus instrumentu wykonany został z topoli, podczas gdy gryf oraz podstrunnica to klon poddany procesowi obróbki termicznej. Ciekawostkę na pewno może stanowić aluminiowy pickguard. Kolejnym ukłonem w stronę współczesnego gracza jest łączenie gryfu z korpusem typu heel-less. W znaczący sposób wpływa to na wygodę gry i dostęp do wyższych pozycji na gryfie w porównaniu do nieco archaicznego i „kwadratowego” pierwowzoru. Kolejną ciekawostką jest obecność trzech przetworników typu single coil (Alnico 5), co mocno poszerza możliwości tonalne instrumentu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również wyposażenie 615 GTR w mostek cenionej firmy Wilkinson.

 

[img:2]

[img:3]

 

Według podobnych pryncypiów skonstruowany został model 714 GTR. Bazujemy tu na klasyce (Strat), ale oferujemy maksymalny komfort gry, wszechstronność brzmieniową (dobór przetworników) oraz nowości technologiczne (obróbka termiczna drewna gryfu i podstrunnicy). Podobnie jak w modelu 615 GTR mamy tu mieszankę topoli z klonem. Zastosowano również łączenie korpusu z gryfem typu heel-les dla polepszenia walorów manualnych. „Pod maską” znajdziemy również układ trzech przetworników (H-S-S) z czego humbucker posiada opcję coiltap. Wisienką na torcie jest aluminiowa płytka ochronna oraz mostek firmy Wilkinson.

 

[img:1]
 

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Aria rozwiń listę sklepów

Gitara

Wszechstronna bestia od PRS
Więcej wiadomości